banner-Kinga-728x90

+ Reply to Thread
Results 1 to 12 of 12

Exclamation Ce supliment sa iau pt masa musculara?

Suplimente Nutritive

Vreau si eu un supliment pt crestere rapida in masa musculara, unu cat se poate de eficient..
    Care credeti k e cel mai bun?
    Astept raspunsuri
    No pain, NO GAIN!

Vârsta
    23

Re: Ce supliment sa iau pt masa musculara?

mancare multa

Vârsta
    26

Nu cred ca exista asa ceva . mai citeste pe site cum sta treaba cu suplimentele.
    In plus, nu ai dat nici un fel de informatie despre tine, alimentatie, varsa, kg, antrenament etc

Quote Originally Posted by VRuler View Post
    Nu cred ca exista asa ceva . mai citeste pe site cum sta treaba cu suplimentele.
    In plus, nu ai dat nici un fel de informatie despre tine, alimentatie, varsa, kg, antrenament etc
    Am 1,75 inaltime, 17 ani si 62kg..:P
    Mananc foarte mult dar....nu prea se pune...mananc in special multa carne, oua, alimente ce stiu ca contin multe proteine dar degeaba...
    Un prieten mi-a spus de suplimentele de la Redis care cica sunt foarte bune, dar nu prea cred...muskii ii am definiti dar vreau sa cresc in masa musculara..Am auzit ca daca muschii sunt definiti cresti mai usor in masa musculara, asa este?
    App stie cineva marimile perfecte pt barbati?daca sunt..)
    No pain, NO GAIN!

Vârsta
    22

Quote Originally Posted by MARYUS View Post
    Mananc foarte mult
    Nu merge asa... Trebuie sa stii exact ce si cat sa mananci(calorii, proteine, carbohidrati, grasimi).

Nu exista suplimente minune... mai ales de la R...
    Daca tii neaprat, poti incerca un weight gainer, dar daca nu stii sa mananci/antrenezi/odihnesti, nu vei vedea nici un rezultat notabil.
    The definition of insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results.

Quote Originally Posted by cosmin View Post
    Nu merge asa... Trebuie sa stii exact ce si cat sa mananci(calorii, proteine, carbohidrati, grasimi).

Nu exista suplimente minune... mai ales de la R...
    Daca tii neaprat, poti incerca un weight gainer, dar daca nu stii sa mananci/antrenezi/odihnesti, nu vei vedea nici un rezultat notabil.
    Deci nu-s chiar atat d bune aceste suplimente?cel care mi-a zis de cele de la Redis a zis ca la el au avut efect,a mai luat in greutate, si m-am gandit ca daca au avut efect la el poate au si la mine..El parca Mass Forte Creatin-R a zis ca a luat daca imi amintesc bine ce ziceti de el?e bun?
    O sa incerc un weight gainer, sa vad daca are vreun efect..
    Imi spuneti si mie un exemplu de program de sala?
    Mersi pt sfat si mai revenim
    No pain, NO GAIN!

Eu inteleg ca e foarte bine sa-ti numeri caloriile si sa-ti cantaresti mancarea dar nu toata lumea are nevoie sau vrea/poate sa faca asta. Parca toti care pun intrebari aici pe forum sunt organizati impecabil, marea majoritate sunt persoane obisnuite, cu serviciu sau timp limitat. Mi se pare usor deplasata insistenta asta oarba in a-i cere cuiva sa-ti spuna in calorii ce a mancat azi dimineata cand e foarte clar ca nu are asemenea preocupari si nici nu o sa aiba vreodata.
    Poti sa cresti si fara sa-ti cantaresti mancarea, poate mai haotic si mai incet dar asta e, nu vor toti sa rupa norii. Mie mi se pare obsedant sa-ti canatresti mancarea in grame insa sigur ca pentru unii are sens.

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Ai vrut sa spui ceva in afara de faptul ca ti se pare deplasata insistenta oarba?
    Nu ti se pare normal ca un om, in special adolescent sa invete sa manance corect?
    Alimentatia instinctiva nu cred ca poate fi practicata decat de foarte putini in conditiile vietii moderne.
    Int-adevar, cei mai multi au rezultate "haotic". Insa cei care trec de la "haotic" la "organizat" au rezultate mai repede si mai ieftin.
    Mai ales daca ai un timp limitat pentru a face un lucru(fie el culturism, fitness, alergare, biliard, poker etc.) mi se pare logic sa abordezi problema cat mai sistematic si stiintific.

Cei care sunt suficient de norocosi incat sa functioneze haosul nu mai ajung sa puna intrebari pe forumuri.

Pe de alta parte, nimeni nu isi cantareste mancarea la nesfarsit. Cei mai multi, dupa cateva saptamani iti pot spune din ochi cantitatile si numarul aproximativ de calorii. Deci nu vorbim de instalarea unei obsesii ci de dobandirea unei aptitudini, aceea de a fi in stare sa evaluezi continutul nutritional al alimentelor pe care le ai in fatza.

Vârsta
    22

Muschii nu cresc doar daca ii rogi frumos...

Quote Originally Posted by kraker View Post
    Poti sa cresti si fara sa-ti cantaresti mancarea, poate mai haotic si mai incet dar asta e[...]
    Citeste: http://forum.getfit.ro/showthread.php?t=410&page=3

http://forum.getfit.ro/showthread.php?t=4856&page=13

http://forum.getfit.ro/showthread.php?t=8640

Concluziile le tragi singur...
    Last edited by cosmin; 01-05-2009 at 10:32.
    The definition of insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results.

Am citit tot..dar nici un indiciu despre vreun supliment eficient, potrivit deci?
    Stie cineva DZR de calorii?am auzit ca e 2000 kcal..asa-i?
    Daca depasesti DZR, de ex consumi 3000 kcal/zi, iei in greutate?
    Inca o intrebare..avand in vedere ca sunt incepator si nu prea stiu..
    Pentru a creste, muschiul are nevoie de proteine nu?sunt confuz pt k alti au zis ca acestia se hranesc cu carbohidrati
    Si ce ziceti de Fosfocreatin-R?
    ("FOSFOCREATIN-R
    Descriere produs:
    Creatina este o substanta, necesara in toate contractiile musculare, produs in mod natural de catre ficat, pancreas si rinichi din aminoacizi. Combinarea creatinei monohidrat cu fosfolipide duce la formarea fosfocreatinei in stomac si o face mai usor asimilabila. Prezentarea sub forma de comprimate este foarte convenabila, deoarece pot fi transportate si administrate usor, in plus poti sti cu precizie cate grame iei de fiecare data."
    Recomandari:
    Suplimentarea alimentatiei cu creatina: mareste forta, reduce timpul de refacere, mareste volumul muscular, mareste sinteza de ATP, creste energia musculara, absoarbe acidul lactic din muschi.
    Ingrediente:
    O tableta contine 1000 mg de creatina si 200 mg de fosfolipide. Creatina folosita este marca \\\\\"Creapur\\\\\".
    Compozitie nutritiva:
    Creatina Monohidrat 1000 mg/comp.
    Fosfolipide 200 mg/comp.")

Astept raspunsuri
    No pain, NO GAIN!

Vârsta
    22

Quote Originally Posted by MARYUS View Post
    Imi spuneti si mie un exemplu de program de sala?
    http://www.cristianmargarit.ro/2008/...itii-culturism

"Stie cineva DZR de calorii?"
    ai dat click pe cuvintele alea subliniate?

Mersi pentru adresa
    Da, stiu ca este si DZR de calorii, si daca imi aduc aminte bine, parca 2000kcal/zi era..
    Dar nu mi-ati zis si mie nimic de vreun supliment sau de Fosforeatin-R...
    Astept raspunsuri
    No pain, NO GAIN!