+ Reply to Thread
Results 1 to 7 of 7

Pastile + Proteine

Suplimente Nutritive

Salut ,
    am o mica nelamurire , acum cateva zile mi am cumparat niste proteine ( Total mass ) insa de aseara m-a luat o durere de masea insuportabila.....am mers la mai multe cabinete dar degeaba ... 80% erau inchise si celalte 20 % mi au spus sa revin dupa Paste....am luat algocalim ( cateva pastile ) si acu ma gandeam sa iau ceva mai puternic oxiacetilina sau ceva apropiat....
    cam care ar putea fi afectiunile ulterioare ? .... sau e mai indicat sa nu mai iau proteine cateva zile si sa reiau apoi ?

Re: Pastile + Proteine

ce-are lula cu prefectura; ia linistit proteine (daca-ti mai arde) si trateaza-ti maselele la timp pe viitor !

Nicio legatura intre durerea de dinti si proteinele.
    Daca nu-ti trece cu algocalmin poti sa iei niste ketonal sau un alt antiinflamator mai puternic(in principiu dupa ce mananci ceva).
    Oricum solutia e sa mergi la un cabinet stomatologic.

*ce e aia oxiacetilina ?

nu am postat sa va intreb de durerea de masea )) doar k ma intrebam dak este posibil sa existe eventuale reactii adverse din cauza atatora pastile combinate cu proteinele ....

edit : nu e oxiacetilena e amoxicilina , m-am grabit si am citit gresit )

Vârsta
    25

Proteinele alea care defapt sunt carbohidrati in mare parte, nu au nici o reactie adversa decat o eventuala diaree.
    Nu "reactioneaza" cu nimic

Vârsta
    33

oxiacetilina---oxiacetilena (acetilena + oxigen )se foloseste la sudura.Nu exista nici o interactiune intre antibiotic (amoxicilina) si proteine, carbohidrati sau vitamine, deci poti sa le iei linistit
    Cel care poate zambi cand lucrurile merg prost, s-a gandit deja la
    cineva pe care sa dea vina. (Arthur Bloch)

Quote Originally Posted by stasi View Post
    oxiacetilina---oxiacetilena (acetilena + oxigen )se foloseste la sudura.Nu exista nici o interactiune intre antibiotic (amoxicilina) si proteine, carbohidrati sau vitamine, deci poti sa le iei linistit
    asta vroiam sa aud ) ms
    imi invatam la chimie si de acolo le am incurcat ))