View Poll Results: Storm vs Animal Pump vs Trans X

Voters
72. You may not vote on this poll
  • Storm

38 52.78%
  • Animal Pump

21 29.17%
  • Trans X

5 6.94%
  • alt produs(precizati)

8 11.11%
Closed Thread
Results 1 to 33 of 33
    Vârsta
    28

Storm vs Animal Pump vs Trans X

Suplimente Nutritive

Am folosit 2 saptamani PreLoad Creatine de la Optimum si terminandu-se am hotarat sa incerc si altceva. Despre Storm am citit numai de bine, despre Animal Pump nu am gasit nimica concret, ci doar pareri care se bat cap in cap. Trans X am folosit acum cativa ani si am fost foarte multumit dar nu-mi dau seama daca este mai bun fata de ce am folosit acum. Exista cineva care a folosit produsele mai sus mentionate? Ati observat diferente notabile?
    Storm, Universal
    http://www.suplimente.ro/creatina-si...-creatina.html
    Animal Pump, Universal
    http://www.suplimente.ro/stimulatoar...imal-pump.html
    Trans-X, Scitec
    http://www.suplimente.ro/creatina-si...e/trans-x.html
    Last edited by CristiM; 23-03-2008 at 22:04.

Am folosit Pump si am fost foarte multumit de acest supliment. L`as folosi inainte de fiecare antrenament daca mi`ar permite bugetul. Mentionez ca in afara de Pump organismul meu nu a raspuns cum ma asteptam la nici o creatina (am folosit vreo 3 tipuri pana acum).
    Depinde acum si ce vrei tu. Daca vrei doar ceva ca sa te pompeze inainte de antrenament mi se pare produsul potrivit(ar mai fi de incercat Shock therapy despre care am citit lucruri bune in general).
    Dupa mine daca ar fi sa incerc (sa am banii sa incerc) as merge pe combinatia Shock Therapy inainte si Storm dupa antrenament.

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2
    Cred ca ar fi foarte util sa pui si continutul fiecarui produs.
    Trans-X de exemplu contine si o cantitate importanta de carbo cu IG mare, ceea ce poate face diferenta in ceea ce priveste cresterea in greutate(grasime).

Vârsta
    28
    Trans X

Profil nutritional pe portie:
    Proteina 0g
    Carbohidrati 81g
    Grasime 0g
    Creatina monohidrata 12000mg
    Riboza 2200mg
    Glutamina 1000mg
    Arginina 1000mg
    Taurina 1000mg
    Acid lipoic 250mg

Animal Pump

Amount per Serving........................................... .%DV
    Vitamin C (as ascorbic acid)............60mg....100%
    Selenium (as selenium selenate)...100mcg...143%
    Foundational Creatine Matrix......3000 mg
    Magnesium Creatine Chelate TM (MCC)..............*
    Tricreatine Malate (TCM).......................................*
    Creatine Ethyl Ester (CEE).....................................*
    NO BLAST COMPLEX............2000 mg
    Arginine Alpha Ketoglutarate (Arginine AKG)....*
    Ornitine Alpha Ketoglutarate (Ornitine AKG)......*
    Citrulline Malate............................................ ..........*
    L-Carnosine......................................... .....................*
    L-Norvaline......................................... .....................*
    Energy Rush Complex..................500 mg
    Methylxanthine Complex (caffeine,theobromine,
    Theophylline)..................................... ......................*
    Evodiamine........................................ ......................*
    Vinpocetine....................................... .......................*
    Antioxidant Complex.....................700 mg
    Grapeseed Extract (standardized for 95% OPC)......*
    N-Acetyl Cysteine (NAC)........................................*
    Geeen Tea Extract (standardized for 60% EGCG....*
    K-R Alpha Lipoic Acid (K-R ALA).........................*
    Pump Transport Complex............1000 mg
    Taurine........................................... ............................*
    Ginger Root Extract (gingerols,shaogois)..................*
    Cinnulin PF................................................ .................*
    4-Hydroxyisoleucine (20%)........................................*
    Bioperine (piper nigrum extract standardized.........*
    for a minimum of 95% piperine alkaloids)

Storm

Amount Per Serving....................................%DV
    Calories.................................0........ .....................
    Carbohydrates.................<1g................. .......0%
    Sugars.................................0g......... ...................**
    Magnesium.....................5mg................. ....<2%
    Hypervol Complex Tm...5000mg....................**
    Tricreatine Malate............................................ ..**
    Dicreatine Malate............................................ ...**
    Creatine Monohydrate....................................... **
    Magnesium Creatine Chelate..........................**
    iNOXsulin-7Tm.............3750mg.......................**
    L-Taurine........................................... ...................**
    Betaine Anhydrous......................................... ....**
    Citrulline Malate............................................ ......**
    Arginine AKG............................................... ........**
    Glycocyamine...................................... ................**
    Alpha Lipoic Acid.............................................. ..**
    4-Hydroxyisoleucine (20%)..............................**

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2
    Deci lupta se da intre AP si Storm, Storm este ceva mai ieftin dar ii lipsesc cateva ingrediente din Pump.
    Ramane acum la alegerea fiecaruia ce il intereseaza mai mult si care forma de administrare ii este mai comoda.

Sunt magazine care vand Animal Pump la plic asa ca poti incerca cateva plicuri ca sa te lamuresti.

Vârsta
    28
    Am cumparat astazi Animal Pump si de maine incep sa si folosesc. O sa vin cu feedback dupa ce termin ca sa va spun cum a mers.

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2
    Originally posted by Serban2030
    Sunt magazine care vand Animal Pump la plic asa ca poti incerca cateva plicuri ca sa te lamuresti.
    Cred ca e mai bine sa tragem linie dupa cateva saptamani, nu dupa cateva zile.
    Sunt multe suplimente care pacalesc prin continutul mare de cofeina sau substante nootrope. Ele trebuie folosite cu grija maxima.

Acum depinde si de ce iti doresti... sa arati bine si sa fii sanatos sau sa te simti ca si cum ai fi luat cocaina, heroina, lsd si amfetamine in acelasi timp. Pastrand evident proportiile si rezervele.

Ma uit cateodata la cutiile de Cell-FX sau Burn FX de la Pronutrition... si ma simt vinovat ca asa ceva se vinde si la mine in magazine...

Eu ma refeream strict la pompare nimic mai mult. Efectele din acest punct de vedere le`am simtit inca de la prima utilizare.
    Cofeina o poti elimina daca nu ai nevoie de ea(pastila rosie din pachet).

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2
    Efectele de pompare le simti si daca iei 3-5g de arginina alfa ketoglutarat, cu care iesi mult mai ieftin.
    Oricum, gama "Animal" bate cam tot ce e pe piata din multe puncte de vedere, chiar si ca pret.
    Last edited by CristiM; 12-06-2009 at 16:20.

Asta asa e gama Animal e bine pusa la punct. Totusi Animal Pump ramane doar un supliment de luat inainte de antrenament daca nu din alte considerente atunci din cauza ca intr`un pachet sunt 3 grame de creatina si la 30 de pachete/cutie ai un total de 90 de grame de creatina la 125 ron.

Vârsta
    28
    Astazi a fost prima zi cu Animal Pump. L-am administrat cu 45-60 de minute inainte de sala si efectele s-au simtit de indata: energie crescuta, forta mult crescuta si efectul de pompare s-a facut resimtit aproape toata ziua. O parte din cresterea in forta s-a datorat si creatinei care am luat-o timp de 2 saptamani. O sa ma intorc cu detalii.

Vârsta
    35
    Originally posted by CristiM

Ma uit cateodata la cutiile de Cell-FX sau Burn FX de la Pronutrition... si ma simt vinovat ca asa ceva se vinde si la mine in magazine...

Te referi la cantitatea prea mare de cofeina sintetica?

Originally posted by CristiM

Efectele de pompare le simti si daca iei 3-5g de arginina alfa ketoglutarat, cu care iesi mult mai ieftin.
    In ce supliment pot gasi aceasta arginina alfa ketoglutarat?
    Real man keep their promisses

Vârsta
    28
    Am terminat de luat Animal Pump dar nu pot spune daca a fost mai bun decat Pre Load de la Optimum. A mers bine cu amandoua. Nu-mi pot da seama care este mai bun.
    www.clubmazda.ro

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2
    Originally posted by Ciprian

Te referi la cantitatea prea mare de cofeina sintetica?

In ce supliment pot gasi aceasta arginina alfa ketoglutarat?

Da, la cantitatea mare de cofeina.
    Arginina AKG nu gasesti in multe, nu le stiu pe dinafara, dar poti incerca pudra, pura de la Now Foods: http://www.suplimente.ro/suplimente-...oglutarat.html
    Last edited by CristiM; 12-06-2009 at 16:21.

Vârsta
    28
    si se pot primi cateva nume de creatina care nu contin cofeina . Ca de cafea nu m-am atins cam niciodata, iar de cola sau alte bauturi negre gazoase ,cum am vazut in emisiunea de la euforia, ma cam feresc si culmea chiar reusesc . Asa ca daca tot ma feresc de ceva nu vreau sa bag cofeina venita pe alte parti, vorba aia "te feresti de dracu si dai de tatasu !"
    "Daca as intra in politica, as intra cu arma-n mana!" - Parazitii

Creatine Monohidrate de la mai multe firme.
    Redirectionati 2% din impozitul platit pe anul 2013 catre Clubul Sportiv Constanta Sharks, ajutand astfel la practicarea si promovarea fotbalului american in randul tinerilor. Detalii aici.
    Va multumim.

http://www.bodybuilder.ro
    http://www.ct-sharks.ro

Vârsta
    32

dilema creatina

Sal. Am si eu o dilema. Fac acuma planurile/lista cu ce suplimente sa-mi iau si sunt putin derutat la Creatina.
    Vin dupa o pauza de cam 2 ani..si ma antrenasem inainte 2-3 ani. Am luat Creatina inainte si stiu cu ce se mananca sa zic asa.

Acuma ash lua Animal Pump sau Storm sau chiar creatina monohidrat in format clasic.
    Avantajul primelor 2 e ca imi dau si ceva energie in plus si o sa am nevoie tinand cont ca o sa fac antrenamente seara dupa lucru(birou). Dezavantajul e gramajul infim de creatina din doza zilnica si pretul mare.
    Avantajul unei creatine clasice ar fi pretul mic si faptul ca ash putea lua frumos...cu faza de incarcare...si apoi 7-10gr /zi.
    Obiectivul e evident acumulare de masa... am 1.9m si 85kg.

Acuma intrebarile:
    1. Stie cineva cate grame de creatina sunt in 10.33 gr de Storm? Al naibi daca ar scrie cineva la descriere
    Vad ca la Animal Pump sunt 3 gr Creatina/pachet.

2. Chiar e mai 'buna' creatina din AP si Storm decat cea normala(monohidrat) incat sa spunem ca 3-4gr echivaleaza cu 7gr. monohidrata?

Acuma diferenta de pret nu ma deranjeaza foarte tare dar nici sa dau bani aiurea pe 3gr de Creatina si 2 boabe de cafea nu am chef. Ideea e sa fie ceva echitabil. La o adica ash putea lua si monohidrata si sa pompez din ambitie

Deci merita banii alea 3gr de Creatina din AP&Storm?

Ar fi o solutie AP sau Storm si pe langa(in alt moment al zilei + zilele fara antrenamente) cateva grame de creatina monohidrat?

Cam multe intrebari...sper ca nu v-am pierdut pe drum. Merci anticipat pt raspunsuri. spor!
    Last edited by Daemon; 21-01-2008 at 15:33.
    Cu capul in nori si cu picioarele pe pamant

Re: dilema creatina

Quote Originally Posted by Daemon View Post
    Sal. Am si eu o dilema. Fac acuma planurile/lista cu ce suplimente sa-mi iau si sunt putin derutat la Creatina.
    Vin dupa o pauza de cam 2 ani..si ma antrenasem inainte 2-3 ani. Am luat Creatina inainte si stiu cu ce se mananca sa zic asa.

Acuma ash lua Animal Pump sau Storm sau chiar creatina monohidrat in format clasic.
    Avantajul primelor 2 e ca imi dau si ceva energie in plus si o sa am nevoie tinand cont ca o sa fac antrenamente seara dupa lucru(birou). Dezavantajul e gramajul infim de creatina din doza zilnica si pretul mare.
    Avantajul unei creatine clasice ar fi pretul mic si faptul ca ash putea lua frumos...cu faza de incarcare...si apoi 7-10gr /zi.
    Obiectivul e evident acumulare de masa... am 1.9m si 85kg.

Acuma intrebarile:
    1. Stie cineva cate grame de creatina sunt in 10.33 gr de Storm? Al naibi daca ar scrie cineva la descriere
    Vad ca la Animal Pump sunt 3 gr Creatina/pachet.

2. Chiar e mai 'buna' creatina din AP si Storm decat cea normala(monohidrat) incat sa spunem ca 3-4gr echivaleaza cu 7gr. monohidrata?

Acuma diferenta de pret nu ma deranjeaza foarte tare dar nici sa dau bani aiurea pe 3gr de Creatina si 2 boabe de cafea nu am chef. Ideea e sa fie ceva echitabil. La o adica ash putea lua si monohidrata si sa pompez din ambitie

Deci merita banii alea 3gr de Creatina din AP&Storm?

Ar fi o solutie AP sau Storm si pe langa(in alt moment al zilei) cateva grame de creatina monohidrat?

Cam multe intrebari...sper ca nu v-am pierdut pe drum. Merci anticipat pt raspunsuri. spor!
    Despre storm:
    1) 5gr de creatina(din alea 10gr) stiu eu ca contine plus alte ingrediente ce te ajuta, cu siguranta le vei simti. Singura nota negativa este gustul cu care eu personal nu m-am impacat prea bine.

2) Merita...parerea mea, pe langa cantitate trebuie sa te gandesti si la calitate. Universal au un renume de aparat.

De asemenea daca te hotarasti pe storm sfatul meu este sa incepi mai lent dozarea, unii au pb cand incep cu 10 grame de creatina.

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Re: dilema creatina

Problema se rezuma la cat iti permiti sa cheltuiesti. Daca iti pui problema inseamna ca bugetul este limitat, deci ar fi mai bine sa mergi pe o creatina monohidrat clasica sau pe un WG dupa antrenament care sa contina si creatina.

Re: Storm vs Animal Pump vs Trans X

Eu as merge pe CGT 10 de la Optimum dupa antrenament si Animal Pump inainte, eventual as renunta la cofeina din AP.

Vârsta
    32

*maleb0gia:
    Ma indoiesc ca Storm are 5gr din 10 creatina. Ar fi prea ieftina cutia de 420gr creatina de ultima generatie + alte inovatii de transport..etc. Dar oricum pare peste AP la cantitate/pret chiar daca ar avea si 3gr din 10. Pe cutie nu scrie exact? merci de raspunsul prompt.

*Cristi:
    Pai nah.. nu sunt chiar limitat de buget. Sunt dispus sa iau aproape orice creatina doar sa stiu ca imi satisface necesarul cerut de organism fara sa exagerez ca nu vreau sa ies ceva campion Adica nu vreau sa dau 100 Ron pe AP si sa-mi dea doar 3 gr/zi. Vreau sa iau oricare dintre ele doar sa stiu ca am un aport optim de creatina/zi.
    WG nu vreau sa iau ca imi combin Whey/caseinat+carbo in functie de momentul zilei.

*Serban: imi place propunerea ta. Momentan e campioana. Doar ca nu e scris pretul la CGT/Optimum Nutrition pe suplimente.ro si moka nu cred ca e

Deci ramane sa aleg intre Storm + CGT-10 si AP + Creatina monohidrat. Cred ca varianta 2 o aleg... ca pot lua in zilele de pauza creatina linistit ... la un pret bun fara sa ma pompez aiurea
    Glutamina iau eu separat... deci CGT-ul doar taurina are in plus... nu cred ca merita sa o iau.

PS Practic am ajuns de unde am plecat aproape... AP sau Storm?
    Last edited by Daemon; 21-01-2008 at 16:41.

CGt e 80 ron.
    Am pus CGT nu monohidrat pt. ca la mine monohidrat nu prea are nici un efect in schimb cu CGT am facut progrese foarte mari in materie de forta.Si in CGT tot monohidrat e dar la mine a avut un efect foarte bun; pt. cineva care nu are problema cu monohidrat posibil pana la urma sa fie unul si acelasi lucru asa ca pretul ar decide.

Vârsta
    32

Da... m-ai convins. Am mai citit una alta...si Storm + CGT pare o varianta foarte buna pt. mine. Momentan o sa renunt la suplimentarea cu Glutamina in acest caz.
    Merci de raspunsuri. Fi(e)r intins!

Vârsta
    30

Salutare,

Stiu ca nu are legatura exact cu threadul dar ca sa nu mai deschid alt thread am sa postez aici.
    Mi-am luat storm zilele trecute. Faza e ca masura din interior contine 2 delimitari: una cica pentru lingurita de ceai si cealalta pentru o lingura normala.
    Pana la urma cat e 10g, lingurita de ceai sau cea mare?

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Daca nu are legatura cu threadul cauta un thread despre storm si pune intrebarea acolo. Asta de aici o voi sterge in 24h. Multumesc pentru intelegere.

salutare , am si eu o intrebare , voi inainte sa mergeti la sala mancati ?
    asa am inteles de la niste"batrani" in ale culturismului ca este bine sa mananc ceva
    cam cu 1 ora inainte sa intru in sala , problema este ca in prospectul de la Animal Pump scrie ca trebuie administrat pe stomacul gol dimineatza (in zilele fara antrenament) si cu 30 de minute inainte de antrenament(tot pe stomacul gol)
    eu il iau cu 30-40 de minute inainte de antrenament ..dar nu cred ca stomacul este gol poate afecta actiunile lui asupra muschilor ?
    multumesc
    Last edited by scarto; 05-07-2008 at 16:22.

Pai problema o rezolvi usor, fiindca masa dinaintea antrenamentului trebuie sa aibe loc cu 2 ore inainte de acesta.
    Redirectionati 2% din impozitul platit pe anul 2013 catre Clubul Sportiv Constanta Sharks, ajutand astfel la practicarea si promovarea fotbalului american in randul tinerilor. Detalii aici.
    Va multumim.

http://www.bodybuilder.ro
    http://www.ct-sharks.ro

Storm e un produs foarte bun. Efecte pozitive sunt : concentrarea si energia sporita inca de la prima administrare.
    Legat de gust : incercati sa-l faceti mai diluat si e numai bun.

o intrebare am si eu cineva mi-a spus ca daca vreau sa se retina creatina mai bine in corp trebuie sa o iei cu glutamina pentru ca glutamina te ajuta sa retii mai multa creatina in corp...este adevarat ???

Nu, nu are treaba.
    Flamer citeste site-ul www.getfit.ro si o sa-ti raspunzi la 95% din intrebari cel putin.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

eu zic ca storm isi merita banii
    l-am incercat, la fel si animal pump
    eu prefer storm

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Intre timp au aparut multe alte produse "pre-workout" si energizante, deci declar acest poll inchis.