banner-Kinga-728x90

+ Reply to Thread
Results 1 to 8 of 8
    Vârsta
    35

Universal Amino 2700 si 4300

Suplimente Nutritive

A luat cineva Amino 2700 sau 4300? Se simte efectu de la ele?
    Motivul intrebarii uite care este: prin 1996 mi-a nimerit in maini o broshura editata de unul din primele magazine de suplimente nutritive de la Chisinau. In ea erau descrise modalitatile de administare si efectele suplimentelor. La capitolul productia firmei Universal era mentionat faptul ca firma respectiva nu produce aminoacizii Amino 2700 si 4300, acestea fiind falsuri. Acest fapt vine in contradictie cu informatia de pe suplimente.ro...
    Ma poate lamuri cineva?

Vârsta
    34

Blackjack23 Guest
    Nu sunt falsuri. Sunt produse de Universal dar vandute numai in Europa de est. Eu am trimis un e-mail la Universal USA si mi-au confirmat lucrul asta.

Vârsta
    35
    Multumesc mult pt. raspunsuri :-)

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2
    Produsele sunt ok, daca stim sa citim eticheta.
    Multe kilograme de muschi s-au pus cu ele si raman preferate de multi dintre clientii nostri.
    Produsele sunt pe piata de atatia ani si exista o incredere in ele, plus ca sunt recomandate de antrenorii de moda veche, care sunt putin in urma cu schimbarile de pe piata suplimentelor.
    Exista acum pe piata multe alte firme care au in gama aminoacizi, este suficient sa citim etichetele si sa ne uitam in portofel pentru a face o alegere.
    La pretul lor 2700 sunt printre cei mai convenabili, dar avem cel putin doua alternative viabile: aminoacizii de la VitaLife si cei de la Hansa X Sport, la preturi comparabile.
    Daca vrei ceva mai bun poti merge pe amino lichizi, de la Twinlab, Nature's Best sau Nutrend.
    In curand vor fi si in gama Pronutrition aminoacizi lichizi, la un pret care va elimina orice concurenta.

Vârsta
    34
    mai nou Universal vinde si Ginko Biloba
    Last edited by CristiM; 13-08-2012 at 10:43.

Vârsta
    19

Re: Universal Amino 2700 si 4300

Am 17 de ani 58 kg si 1,70 in inaltime fac sala de 8 luni si as vrea sa iau ceva suplimente dar nu stiu inca la inceput ce sa iau : creatina,aminoacizi, proteine? va-rog frumos sami dati ceva sfaturi si daca imi recomandati aminoacizi atunci as lua de la universal dar si acolo nu stiu ce sa aleg amino 2700 sau 4300 ?

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Re: Universal Amino 2700 si 4300

Dupa mancarea de calitate vine in primul rand un supliment cu vitamine si minerale, apoi un supliment pentru dupa antrenament (care sa contina proteine 25-35% si carbohidrati). Poate fi Animal Pak daca vrei de la Universal.
    Doar daca ai "buget" poti merge mai departe cu omega 3, glutamina.