+ Reply to Thread
Results 1 to 45 of 45

Subiect: Animal Cuts

iceprincessky Guest

Wink Animal Cuts

Suplimente Nutritive

Ce parere aveti despre animal cuts ? Are ceva daca iau un singur pliculet pe zii in loc de 2 ... si acela ar fi inaintea antrenamentului cu 30 de min ?

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2
    mie mi se pare un supliment bun, chiar si acum, fara efedrina.
    In functie de greutatea ta si de regim poate fi suficient si un plic pe zi.
    http://www.suplimente.ro/slabire-si-...universal.html
    Last edited by CristiM; 05-07-2010 at 07:12.

iceprincessky Guest
    ok... tocmai de asta am zis sa iau unu singur .. dar este ok sa il iau inaintea antrenamentului (asta insemnand pe la ora 15:30)sau ar fi mai bine dimineata pe stomacul gol cand imi fac exercitiile de aerobic..Thx ptr reply!

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2
    Daca faci aerobicele dimineata as zice sa iei imediat dupa ce te trezesti.
    Am observat si o scadere a poftei de mancare.

iceprincessky Guest
    hmm..ok de luat le-am luat dimineata dar am observat o pofta de mancare mai ridicata decat de obicei ....ce sa fac ??? De fapt de cand le iau am mai multa pofta de mancare

fflaviu Guest
    deci pana la urma voi ce ziceti de animal cuts?e bun sau nu?merita sal iau ?vreau sa ma definesc bine bine ca muschi am io destui numa pe dedesubt

Vârsta
    29
    am luat si eu animal cuts o perioada insa nu pot spune ca am fost foarte multumita de rezultat , desi la altii rezultatul a fost ok , acuma depinde cum merge la tine
    Life always comes in the healthiest forms !

Vârsta
    33
    Am avut rezultate mai bune in perioada de "dat burta jos" cu Thermo Drine decat cu Animal Cuts.... Thermo Drine de la MLO
    Cristi Ploiesti

krak Guest
    la mine a mers foarte bine cu animal cuts. eu luam dimineta inainte de alergat un pliculet pe stomacul gol si unu inainte de sala tot pe stomcu gol. si la sala am obs ceva progrese cu el.

Alexander Guest
    Am folosit in 2 reprize Animal Cuts, si inca 2 plicuri/zi, timp de 20 zile, si de fiecare data rezultatul a fost nesatisfacator, ba mai mult pofta de mancare crestea.

krak Guest
    cred ca depinde de persoana. ca la toate produsele de altfel
    eu am fost multumit de el.

Noul Animal Cuts

Scuze daca pare stupid , asa arata animal cuts inside? http://img175.imageshack.us/img175/6357/cuts.jpg

Eu ma asteptam sa arate putin altfel pastilele,din ce am vazut eu prin poze.Stiu ca sansele sa fie alte pastile intr-o cutie sunt de 0000,1 ,dar intreb si eu.Ma gandesc ca asa arata seria noua de productie.Multumesc.

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Re: Animal Cuts

Da, a mai fost fix aceasta discutie. Da un search.
    Acum as intelege ingrijorarea la alte produse, dar la o cutie sigilata cum e in gama Animal...
    Last edited by CristiM; 26-02-2010 at 15:50.

Animal Cuts e ok si pentru femei? O prietena a vrut sa isi ia un produs eficient pentru slabire si si-a comandat Animal cuts dar prietenul ei i-a spus ca e un produs prea puternic, ca e doar pentru barbati (bodybuilders).

Nu stiu ce sa o sfatuiesc.. sa ia pastilele sau nu ?

S-a rezolvat dilema .. el a incurcat Animal Cuts cu Animal Pak

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Orice supliment(si cu atat mai mult un supliment pentru slabire) se ia in functie de persoana, dieta, obiective etc. Nu dai aceste informatii dar presupui ca ai putea sa o sfatuiesti in functie de ce iti va raspunde cineva de pe forum(fara nici o informatie despre ea, in afara de faptul ca e prietena ta)?
    Doza recomandata "pe cutie" este de 2 plicuri pe zi. Deci poate lua un singur plic, poate scoate pastila rosie(care are si cofeina) sau poate lua doar in zilele cu antrenament. Uite aici descrierea si recomandarile pentru Animal Cuts.

De asemenea, threadul nu are legatura cu ce intrebi tu.

A fost primul thread animal cuts pe care l-am gasit si aveam nevoie rapid de un raspuns.

Nu mi-a cerut sfatul si nici nu am apucat sa vorbim prea multe.. a primit produsul, il folosea deja dar cand a vazut prietenul ei cutia, i-a interzis sa il mai foloseasca crezand ca e vorba de Animal Pak. A vrut sa stie strict daca e ok pentru femei ca sa il linisteasca pe el.

Vrea sa slabeasca 5 kilograme, face sala si aerobic si mananca sanatos deci nu cred ca vor fi probleme. I-am transmis sfatul tau si a spus ca asa lua si ea - doar cate un plic pe zi - si va face pauza la 3 saptamani.

Multumesc de ajutor.

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

In domeniul asta nu exista urgente. Deci raspunsul rapid nu ii foloseste la nimic. Din contra, in loc sa se documenteze mai serios traieste cu impresia ca a rezolvat o problema.

Animal Pak este foarte bun si pentru femei.

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Re: Noul Animal Cuts

Revenim la Noul Animal Cuts:

Capsula rosie are cofeina si termogenicele. Capsulele albastre au complexul diuretic. Eu le scot si iau doar restul. Singurul efect secundar pare sa fie o usoara jena in zona stomacului.
    Attached Thumbnails Click image for larger version

Name:	animalcuts..jpg
Views:	122
Size:	46.8 KB
ID:	6798  

eliminand cele 3 capsule inteleg ca afecteaza efectul final.
    tu ai eliminat capsulele ca urmare a faptului ca ai luat o perioada pana cand ai ajuns la efectul dorit iar acum sunt suficiente cele ramase pentru mentinere?
    sau iti fac rau cele trei capsule?
    chuck norris s-a nascut intr-o cabana construita de el.......

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Le-am eliminat din start, eu testez produsul, nu sunt la un regim de slabire si nici nu imi urmaresc greutatea. Nu am ca scop slabirea in acest moment. Vreau sa vad ce efect au ingredientele din compexurile metabolic(cu ceai verde), de tiroida, nootropic, de inhibare a cortizonului si de inhibare a colecistochininei(cu efect in reducerea poftei de mancare). Eu folosesc si testez multe suplimente si le iau dupa necesitatile personale. De exemplu, azi am testat si Choco Energy(shot-uri cu extract de cacao) si e clar ca nu mai are nici un sens sa iau Animal Cuts, chiar si fara capsulele de care nu am nevoie.

Am eliminat termogenicul(cofeina, ketone, evodiamina, forskolin) pentru ca am destula adrenalina si cortizon in mod natural, dorm bine, imi dozez efortul si incerc sa evit stimulentele de genul asta.
    Am eliminat diureticul pentru ca nu ma intereseaza sa pierd apa, ba din contra, ma intereseaza sa retin apa.

multumesc pentru raspuns
    chuck norris s-a nascut intr-o cabana construita de el.......

Mi-am luat si eu Animal Cuts din care iau doua plicuri pe zi cum scrie pe cutie. Efecte negative: in prima zi deranjament la stomac care a disparut in zilele urmatoare, banuiesc ca s-a obisnuit stomacul cu ele. Alt efect care nu dispare e gustul de ierburi care iti vine inapoi pe gat dupa ce iei pastilele, dar nu e asa deranjant.

Efecte de slabire care se simt, ma incalzesc, transpir dupa ce iau pastilele, imi reduce pofta de mancare. Urmatorul care o sa-l incerc dupa ce termin cutia, Lipo6 Black.

Vârsta
    24

buna, am 20 de ani 185cm si 103 kg....m-am reapucat de sala ca am inceput sa ,,iau in greutate urat'' si as dori sa cer o parere despre animal cuts...au efecte adverse? as putea sa incerc sa iau in cazul meu?.......multumesc,,,

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Ai putea sa cureti intai dieta si apoi sa te gandesti la Animal Cuts.
    Ai putea sa citesti si regulile forumului.

Vârsta
    24

Dilema administrare animal cuts

Salut. Am dat ieri o fuga la get fit shop, si mi-am luat o cutie de animal cuts.
    Programul meu de antrenament este de 5 zile cu pauza in weekend.
    Am intrebat si la magazin, si mi s-a recomandat sa iau un plic dimineata si unul inainte de antrenament.
    Problema e ca n am specificat ca eu fac antrenamentele dupa ora 21.
    E ok sa iau plicurile in acest interval mare de timp? Sau sa respect indicatiile de pe cutie?
    De maine voi incepe administrarea.

Ps: felicitari pentru modul de comportament cu clientii

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Cu siguranta raspunsul este undeva mai sus, in acesta discutie despre Animal Cuts.

In pachet exista 3 capsule mai speciale:
    1 rosie- cu cofeina si alte excitante- deci ai putea evita aceasta capsula seara
    2 albastre, cu efect diuretic- le-ai putea evita si pe astea daca nu ai probleme cu retentia de apa. Sunt puse acolo pentru cei care nu stiu sa faca diferenta intre eliminarea de apa prin urina si arderea grasimilor.

Evident, il poti lua cu mai multe ore inainte de antrenament (fa diverse teste si noteaza efectele).
    Sfatul meu ar fi sa incepi cu un plic pe zi.

Vârsta
    24

M am gandit din start sa scot albastrele. Greseala mea a fost ca nu am specificat motivul pentru care am ales cuts.
    In 3 luni am ajuns de la 93 la 86 kg. Am inaltimea de 1,73.
    Urmaresc sa maximizez arderea grasimilor cu acest supliment. Daca voi elimina capsula rosie, nu elimin si efectul termogenic?
    Am sa testez produsul cum mi-ai recomandat si voi reveni cu rezultatul. Merci!

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Elimini capsula rosie doar seara, o poti lua dupa masa de pranz sau dimineata dupa prima masa.
    Da, e posibil sa scada efectul, dar asa esti mult mai in siguranta si cu destule ingrediente active ramase in celelalte capsule.

Vârsta
    38

Am terminat o cutie de Animal Cuts, la doza recomandata de ei, fara sa inlatur nici o pastila. La mine nu si-a atins scopul. Am simtit puternic efectul de rush, plus efectul diureticelor. La cantar absolut nici o schimbare. Ulterior, am facut o modificare in rutina saptamanala, mai precis adaugarea unui antrenamant suplimentar de cardio, de la 3 la 4, plus marirea duratei lor cu 30 %.
    Am aruncat jos 2 kg in in 4 saptamani, garantat doar grasime, nu muschi, cu siguranta ca din acestia am si pus in aceasta perioda ceva, nu pot insa cuantifica cat. Am un regim low carb, insa hiper proteic. Incerc sa ard grasimea, si in paralel sa-mi maresc masa musculara, mult daca este posibil.
    Personal nu voi mai folosii produse gen fat burner.

Vârsta
    26

Salut ,

Ca sa nu mai deschid alt thread vin si eu aici cu o intrebare :
    Animal Cuts + No-xplode imi poate dauna ?in acelasi timp ma gandesc sa scot pastila rosie din pack ul de cuts din cauza cofeinei .
    Oricum No-Xplode nu o sa iau zilnic ci de 2 3 ori pe saptamana .

Multumesc .

Vârsta
    23

Sa nu uiti ca Animal Cuts are si pastilutele albastre. Care parca erau diuretice. Ori creatina din NO-Explode cere apa la greu. Asadar, se bat cap in cap.
    "I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday."
    ♪ UpInTheAir♫

Vârsta
    23

Incep prin a imi cere scuze daca postez gresit,am folosit searchul dar nu am gasit nici un topic adecvat,bun fara sa o lungesc cu "poluarea" intrebarea mea e urmatoarea. Am un prieten care ia un wg de la universal cam de 2luni de cand vine la sala cu mine,intr`o zi fiind curios sa vad ce contine m`am uitat pe cutie dar pe langa cantitatile alea am vazut si ca este expirat(15.02.2013),eu l`am atentionat dar refuza sa ma asculte.Ar trebui sa ma "ingrijorez" in privinta lui sau nu sunt motive ?

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

1. Discutia de aici este despre Animal Cuts.
    2. Nu raspundem pentru prieteni. Sa intre pe forum sa intrebe.
    3. Facem pariu ca gasim cel putin un thread despre "proteine expirate"?

Vârsta
    24

Acum un an ceream sfaturi despre animal cuts. Pe scurt, pentru mine nu a avut rezultate foarte bune.
    Am impresia ca organismul meu a dezvoltat foarte repede o toleranta la pastile, pentru ca in prima saptamana am avut foarte multa energie fata de restul zilelor in care am administrat suplimentul. Sper ca nu a fost doar placebo.

Ma gandesc acum ca poate eliminarea celor doua pastile albastre, a facut ca suplimentul sa-si piarda din efect.
    Stiu ca si tu, Cristian, ai incercat sa iei doar anumite pastile din pachet si nu au avut efectul dorit.

Problema din partea mea, cum i-am spus si lui Adrian cand am fost la magazin sa cumpar cuts-ul, era programul haotic de mancare.
    Deci Cristian nu-si raceste gura de pomana cand zice sa avem grija intai la alimentatie, si apoi la suplimente.

Eu am slabit 10 kg pana la un punct doar cu sala, mancand orice, oricand. Singurul lucru la care am renuntat, fiind sucurile de orice gen.
    De la inceputul anului nu am mai mancat dulciuri, alcool nu mi-a placut sa beau niciodata, singurul lichid al meu e apa plata si la serviciu iau mancare de acasa.

Concluzia: Nu dati banii pe suplimente, sperand la o scurtatura, daca nu sunteti siguri ca ati eliminat orice lucru din alimentatie, care va impiedica sa va atingeti scopul.

Sper ca ce am scris aici sa ajute pe cineva.

De 2 zile am inceput un program cu lipo6. Revin cu pareri pe threadul sau.
    (Scuze pentru eventuale greseli in exprimare. Scriu de pe telefon)

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Ideea e sa intelegem cum functioneaza un supliment sau altul, sa citim eticheta si sa ne facem un plan in functie de ce mancam.
    Bineinteles ca sfatul general este sa te ocupi intai de alimentatie, dar exista limite (financiare, timp etc.) deci daca ai in vedere o lista cu suplimente inteligente ele pot corecta si completa o alimentatie mai putin decat perfecta: vitamine si minerale, lipotropice, grasimi sanatoase, adaptogeni, suplimente pentru echilibrarea hormonala (suprarenale, tiroida etc.).

Dupa cate observam, alegerile tale sunt in continuare dovada lipsei de informare. Daca ar fi sa aleg intre Animal Cuts si Lipo 6 tot Animal Cuts as alege.

Vârsta
    24

Din greseli invatam (mai mult sau mai putin, in cazul meu). Ca si in cazul unor exercitii care "intra bine" la unii, iar la altii nu, am invatat ca un supliment poate functiona la unul si la altul sa nu aiba efect.

Parca ai experimentat si tu cu Animal Cuts, luand doar anumite pastile din plic, si nu ai observat vreun efect.

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Asa este, dar in cazul Lipo 6 nu ai cum sa scoti nimic (eu scoteam cofeina si diureticul), deci cantitatea enorma de stimulente consider ca face mai mult rau decat bine.

Dpdv al ingredientelor AC este mult mai bine gandit decat Lipo 6 (exceptie Lipo 6 Hers - care era o idee buna dar nu stim daca avea intr-adevar ce lista pe eticheta si Lipot 6 Black- care era probabil ajutat cu niste chimicale periculoase).

Deci vezi, dincolo de simplul obiectiv "slabire" unii se mai gandesc si la altele (cum ar fi sanatatea pe termen lung).

Iata cum pun eu problema unui program de suplimentatie pentru slabire: http://www.cristianmargarit.ro/2011/...pentru-slabire

Vârsta
    24

Inteleg perfect ce spui, dar nu ma regasesc daca vorbim de pusul slabitului inaintea sanatatii.
    Consider ca am slabit mai mult decat sanatos, avand in vedere ca nu am pierdut brusc in greutate.
    Din noiembrie 2011 am trecut de la xl la m la tricou, si de la 52 la 40 la pantaloni.
    Diferenta pe cantar nu e la fel de evidenta, pentru ca am pus si putina masa musculara.

In aceste luni nu am simtit nevoia sa iau vitamine.
    La urma urmei, de la tine am invatat ca are rost sa suplimentam decat acolo unde nu multumim organismul in urma alimentatiei.

Recunosc ca vreau sa scap de plafonarea cu grasimea de pe abdomen, dar in rest, pentru mine, mersul la sala nu e un lucru neplacut, pe care-l fac cu sila pana cand o sa arat fit, ci e un mod de viata.
    Last edited by andero; 03-03-2013 at 23:13.

Vârsta
    22

buna ... Am si eu o intrebare : Animal Cuts este mai bun ca Lipo 6 Black Ultraconcentrate ?
    Nu mai am mult si termin L6Blak... si ma bate tare gandul sa iau Animal Cuts ( inainte de a incepe ciclul cu Lipo6.. am luat Xedra-cut de la USN dar n-am simtit nimic de la el si zic eu nu m-a ajutat deloc ) Am dat 16 kg jos in doar 3 luni ,cred ca contribuie si ca de exemplu ca nu mananc dupa ora 18:00 , de 3 luni nu mai beau gazoz , am scos painea si prajelile ... nici nu mai stiu cum arata cartofii prajiti ) infine mi-am schimbat in 3 luni foarte tare modul de alimentatie care pur si simplu acum mi se pare ceva normal .

Trebuie sa mentionez ca am 21 de ani ,1.86m si am avut 107kg ... m-am reapucat de sala de 3 luni dupa o pauza de 10 luni in care la sfarsitul luni noiembrie 2012 m-am lasat de fumat si am pus ingrozitor de multe kg pe mn cea ce ma speriat si ma motivat tot odata.
    Folosesc lipo6black ultraconcetrate de 3 saptamani sunt foarte multumit de el doar ca dupa ce il termin ar trebui sa fac o pauza lunga ( din ce am citit pauza ar trebui sa fie de 4 saptamani ) si vreau ca dupa o pauza de max o saptamana sa incep alt ciclu cu ceva nou . In principiu as mai avea ceva de slabit din zona burti.+ aripioarele care ma supara foarte tare.

Cat de bun ar fi Animal Cuts dupa un asa ciclu ? este gretos ?( am mai luat in trecut Animal Pak care a fost foarte ingrozitor ,nam putut lua mai mult de 3 pliculete) sau ce ati putea sa imi recomandati ?

Multumesc .... ( imi cer scuze daca nu am vb chiar la subiect dar este singurul topic care lam gasit cu acest subiect + ca sunt si nou pe forum )

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

As zice sa-i dai totusi o pauza, chiar daca se blocheaza slabirea, sa consolidezi rezultatele si sa reiei daca vrei cu astfel de suplimente cand esti stabilizat.
    De ce crezi ca se recomanda pauza dupa cateva saptamani de administrare?

Quote Originally Posted by shdwow View Post
    Cat de bun ar fi Animal Cuts dupa un asa ciclu ? este gretos ?( am mai luat in trecut Animal Pak care a fost foarte ingrozitor ,nam putut lua mai mult de 3 pliculete) sau ce ati putea sa imi recomandati ?
    Nu, nu este gretos, spre deosebire de Animal Pak se prezinta sub forma unor capsule micute, inodore si insipide.
    The single biggest mistake that most beginners make is putting 100% of their effort into the positive (concentric) part of the rep, while paying no attention to the negative (eccentric) segment.

Vârsta
    25

Salut,

sunt fata, am 24 de ani, 1,65 si 58 kg. Am primit cadou o cutie de Animal Cuts in decembrie cand aveam vreo 62-63 kg dar n-am folosit-o, intre timp am slabit pana la 58 kg avand grija la alimentatie, acum mananc multe legume, carne slaba, carbohidrati rar, ori dimineata, ori cand mai fac cate o zi de trisat.

M-am reapucat de ieri de aerobic, tae-bo, zumba, pilates si voi merge cam de 4 ori pe saptamana si o data la alergat in aer liber..Ma gandeam ca dimineata inainte sa ma duc la aerobic sa iau un pliculet de Animal Cuts ca sa dau jos grasimea de pe picioare acum ca vine vremea de fustite si nebunii. Din cauza ca am avut 75 de kg acum 2-3 ani, picioarele tot groase imi sunt desi in rest am slabit frumos si as vrea sa ma asigur ca nu devin mai "bulky".

Intrebarea mea este : merita si e bun pentru ce imi trebuie mie? Si cam cat timp ar trebui sa folosesc sa nu fie probleme cu organismul? Mi-e putin mila de sanatate, organism, dar daca merita si are efect pentru ce vreau eu, sunt dispusa sa imi asum riscul.

Multumesc

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Riscuri pentru sananate nu sunt daca in rest esti in regula cu dieta si odihna.
    Tine cont ca pastila rosie are cofeina si excitantele iar cele bleu sunt cu diuretic (deci le-as scoate).

Vârsta
    25

Multumesc de raspuns. Citisem mai sus despre pastila rosie si cele albastre, atunci voi incerca o saptamana fara rosu-albastru si daca nu vad macar 1 cm sa scad in circumferinte incerc si cu toate pastilele. Multumesc inca o data

Tags for this Thread