banner-Kinga-728x90

Closed Thread
Results 1 to 43 of 43
    Vârsta
    37

Sala Infosport Iasi

Suplimente Nutritive

2 SPORTIVI CARE SE ANTRENEAZA AICI
    MAI MENTIONEZ CA ACUMA IN IARNA UN SPORTIV DIN SALA NOASTRA A LUAT LOCUL 5 LA CAMPIONATELE NATIONALE DIN INDIA, EL FIIND DE ORIGINE INDIANA.
    O SA MAI ADAUG SI ALTE POZE CU SPORTIVI.

SERRAFYM86 Guest

Smile ....

vreau sa stiu si eu care este adresa salii....sau un nr de telefon...

Vârsta
    29
    E sala de pe Stefan cel Mare, de la cub, vis-a-vis de Flamingo. Am fost o singura data pe acolo sa vad cum e.. atunci cand s-a deschis. Aveau niste preturi complet exagerate! Am auzit din mai multe parti ca acum nu mai e asa.
    Daca vrei o sala marfa vino la Armony. E destul de gol dimineata si poti lucra in voie. Aparatele sunt noi. Pretul e totusi cam mare...
    - Atlas -

chetross Guest
    sala de pe Stefan cel mare e najpa tare ..e ff inghesuita , asta din cauza ca a despartit-o in doua (partea de culturism si cea de biciclete si prostii de genu') .. pretul nu este mare , e vreo 350, iar daca tu ca abonat mai aduci pe unu care sa se inscrie prin intermediul tau e 200(pt tine binenteles)

O sala mijto la care am facut vreun an e in Copou , Loyal Sport , unde antrenorul e FF de treaba si pe langa asta te simti ca'n discoteca ( sa vezi ce boxe are ) . aparatura sofisticata nu au , dar au o varietate mare de gantere si aparate de baza

Vârsta
    29
    Explica-mi te rog unde-i Loyal Sporul ca nu am auzit de sala asta. e cumva sala lui Boris? Numele imi spune ceva dar nu imi aduc aminte.
    Bafta cool
    - Atlas -

Vârsta
    37
    Atlas cred ca faci o confuzie. Sala la care te-ai dus tu e sala de langa sala Infosport. Preturile la sala sunt
    250.000 luna cate antrenamente vrei pentru program 8-14
    350.000 luna cate antrenamente vrei pentru program 8-24

Cat despre inghesuiala de care vorbeai nu mai poate fi vorba intrucat nu mai este despartita in doua ca s-a renuntat la aerobic.

Oricum in prezent e sala din Iasi cu cele mai bune rezultate pe plan sportiv, la zonalele de la Tg. Neamt 6 sportivi care se antreneaza aici au luat locurile 1 sau 2 .

Ca antrenor este Gica Hreapca ( de departe cel mai bun antrenor din Iasi). Ca o curiozitate antrenorii de la Armony au fost elevii lui, ii poti intreba daca nu iti vine sa crezi.

Vârsta
    37
    Si inca ceva. Nu stiu cum puteti spune despre o sala care are peste 300 m2 ca e cam ingesuita? si daca tu chetross te duci la o sala pentru a asculta muzica la nu stiu ce boxe, atunci e clar .....pukeicon , vezi ca de cat sa te duci la sala mai bine cauti niste discoteci faine, probabil iti iei si un tricou mulat si ce mai ,treaba e buna.

bacardi Guest

Salut baietii din IASI

Am o intrebare pt voi : cum se face ca in orasul vostru cu atatea sali si campioni de valoare nu apare nimeni la concursurile de skandenberg ? va incercati bratele la ska prin sali ori alte locuri sau e un sport pierdut ?
    Va intreb pt ca daca s-ar gasi amatori v-as face o vizita sa-mi incarc fortele cu noi victime!
    cool

Vârsta
    37
    Cred ca o sa propun la sala unde merg eu sa puna o masa. Dar drep sa-ti zic ca nu prea stiu cum arata o astfel de masa. Poti trimite o schita ceva? Cred ca ar fi interesant de pus in sala.

Ce parere aveti voi ceilalti prcticanti ai culturismului? Var intersa sa aveti in sala o masa de facut skandenberg?????????

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

mica lamurire

cine este serios in privinta culturismului nu face skandenberg. si invers.
    sunt 2 sporturi diferite desi pe alocuri se intersecteaza.

chetross Guest
    pt cezar : ce ti se pare ciudat la ce am spus eu ? prefer sa ascult muzica in timp ce ma antrenez decat sa aud toti idiotii cum se screm si zumzaitul sau zgomotul fiarelor .. nu ? si repet : sala este foarte mare , f multe gantere / banci / bare ... un antrenor f de treaba (ceea ce nu prea am intalnit in peregrinari .. ) , un pret ok .....

gog Guest
    ..chetross tu te antrenezi la "loyal"?
    cand..dimineata sau seara?
    poate ne stim...

chetross Guest

Thumbs up

Acum am bacul si ma duc la o sala mai apropiata si mai rar (eu stau in podu-ros iar Loyal-u e in copou ) .... am facut 1 an la loyal ... dar dupa cum vad tu ai 30 ani si nu tin minte sa'mi fi facut amici de varsta asta .... :cool:

Oricum , bafta !! cool

bubulac Guest

Sali in Iasi

Din toate posturile de mai sus nu am inteles clar care sint salile mai bune din Iasi si unde sint.

Pomenea cineva de Infosport (care am inteles ca e pe Stefan cel Mare, la cub), apoi de Armony si Loyal Sport.
    Unde se afla ultimele doua situate?
    Mai exista si alte sali disponibile in zona Centru? Eventual sali care sa aiba aparatura cardio (treadmill, biciclete, steppers, etc)

Multumesc pentru orice sfaturi utile,
    Cristian

Vârsta
    29
    cazar.. tu chiar crezi ca pentru noi are vre-un fel de importanta ce titlu a castigat un elev sau client de-al tau? majoritatea facem fitness/culturism pur si simplu din placere si din dorinta de a arata mai bine...
    asa.. si inca ceva.. nu-s picat din cer.. stiu exact unde am intrat si ce pret era atunci cand s-a deschis. pe mine atunci ma interesa abonamentul de tip nelimitat, care costa 800.000 si era exegerat. daca s-au micsorat preturile cool
    bubulac --> Armony e intre Magazinul Moldova si Sony/Panasonic pe strada Anastasie Panu. E o intrare foarte mica deoarece sala este underground...
    Loyal Sport nu stiu. Asta in cazul in care nu e sala lui Boris care e vis-a-vis de liceul Garabet Ibraileanu.
    Salutari lu' chestrosu' !
    - Atlas -

Vârsta
    37
    Atlas - Faci confuzie. Jos in gang sunt 2 sali acuma. Una de care zici tu si care are un magazin de piese electrice deasupra, si sala Infosport care se vede numai usa langa fostul Expert Center. Abonamentul la Infosport a fost de cand s-a deschis este in jur de 350.000 si noi nu avem abonamente decat de tip nelimitat.Si ca sa stii mai bine unde e sala il poti intreba pe Ionut Vizitiu antrenorul de la ArmonY ( sala unde am inteles ca mergi) si stiu precis ca el cunoaste atat sala Infosport, cat si pe mine.

Si daca poti sa-mi zici si mie ce inseamna acel " noi" , pe cine include?

Vârsta
    29
    La acel "noi" se subscriu mai multe persoane de pe forum, tinzand spre 60-70% cred... dar nu asta e important. Baietii tai sunt ai tai si toata stima pentru rezultatele obtinute. Nu era vorba de asta
    Nu fac nici o confuzie, vorbim de aceeasi sala. E vis-a-vis de Flamingo, cum cobori scarile pe stanga. Eu am luat-o serios in considerare cand imi cautam un alt loc de antrenament. Nu e vorba doar de mine, ci de inca 3 insi care "vad prost"... dar, dupa cum ti-am spus... daca preturile s-au micsorat atunci e cool
    - Atlas -

Vârsta
    29
    apropo, nici macar pe la Armony nu am mai fost... anul asta a inceput cu o lunga pauza de antrenament pentru mine
    - Atlas -

Vârsta
    37
    Atlas- esti belea.
    Aia din stanga cum cobori si care se vad niste geamuri e sala CHANEL, are vro 80 m2 si vro 3 biciclete si cateva aparate.
    Sala infosport e tot acolo in gang numai ca dupa ce ai coborat scarile faci la dreapta si se vede doar o usa din aluminiu.

Ca sa te convingi fa-ne o vizita

Oricum nu esti singurul care face comfuzie. Oricum vreau cat de curand sa bag o camera web in sala si sa fac un fel de transnsmisie in direct din sala pe net. asa pot vedea clientii cat de ocupata este cine mai merge la sala

Vârsta
    29
    You got me very confused...
    Cu toate ca inca sunt de parere ca vorbim de aceeasi sala!!!, iti promit ca atunci cand imi reiau antrenamentele o sa trec intr-o vizita pentru ca m-am cam saturat de impresiile astora de la Armony... nu prea sunt pe stilul meu
    Si preturile astea imi convin!
    Roaga-l si tu pe Iron sa-ti posteze sala pe site , pentru ca desi avem 100 de sali in Iasi nu e nici macar una trecuta acolo...
    - Atlas -

Vârsta
    37
    Uite pt. ca faci efortul de a veni sa vezi ca am dreptate primesti o luna gratuita de antrenament la Infosport. asta din partea mea. Ca sa nu crezi ca vreau sa te aburesc si daca o sa-ti placa sigur o sa mai vii daca nu astept sa-mi dai sugestii.

chetross Guest
    Hmm ... se pare ca mai exista o sala prin zona cubului si eu nu stiu ... ma rog ... daca e asa cum o descrii totul e bine ...

Atlas , cum mai stai cu invatatu ? Lasa ca mai aveam o luna juma si GATA!!!! cool ... trece si asta ...

Vârsta
    29
    cum stau cu invatatul? deocamdata inca stau... la al doilea optional nici n-am deschis cartea... da' sper sa-mi vina cheful...
    daca nu, fac si yo petre andrei-ul si gata... apropos de la anul cica taxa se face 700 de euro!!! so beware!
    - Atlas -

Vârsta
    37
    Eu am lucrat la Petre Andrei. Pana anul trecut in vara. am fost laborant la facultatea de economie. Asa ca daca vrei ceva informatii legate de ce se intampla pe acolo cool , oricum acolo esti si aproape de sala Infosport si de cat sa dai 1.000.000/ luna pt. abonament la armony mai bine faci abonament la Infosport si cu reducerea facuta platesti o parte din taxa

SERRAFYM86 Guest

Question ...

-Banuiesc....ca sportivii care fac performanta ....nu vin odata cu toata lumea la sala ?
    -Cine se ocupa de ei...?

chetross Guest
    cezar , lasa si tu un numar de telefon al salii te rog ... ca vreau sa vin si eu cu inca un prieten si nu sunt sigur unde'i ... eu fac confuzie intre ele ....

mersi

Vârsta
    47
    baietii...?
    aveti PM..nu mai postati aiurea ..si nr. de telefon..
    ca intru sa vad ceva interesant si vad cereri de nr. de telefon si explicati cum: cobori scarile pe stanga cu rotatie..
    "Culmea lenei este sa te scoli la sase dimineata ca sa ai mai mult timp de stat degeaba. "(Tristan Bernard)

Vârsta
    37
    Caligula - ce treaba ai tu cu salile din Iasi? pai era o pagina despre o sala si fiind a mea iti dai seama ca " cea mai tare sala din Iasi ", asa ca nu inteleg ce vroiai sa gasesti pe pagina asta? Ca din cate am vazut esti din Bucuresti si am vazut multe discutii gen adresa unei sali si alte treburi din astea.

chetross- nr. tel al salii 0232-226530
    program 08-24
    preturi 250.000 antrenamente nelimitate 08-14
    350.000 antrenamente nelimitate 08-24

SERRAFYM86- de ce ar trebui ca sportivii de performanta sa se antreneze la alte ore, nu vad la care ore ca sala e deschisa destul de mult asa ca nu vad cand ar putea sa se antreneze. Oricum eu am crezut mai bine sa se antreneze cu ceilalti baieti ca astfel ceilalti trag mai cu spor si au ambitie mai mare si exista o competitie. Si e si misto cand fac pozari, e ca un spectacol pt. cei din sala. Oricum s-a creat o atmosfera faina si nu as renunta la ea, nu-mi plac salile unde au un sportiv medaliat iar acel sportiv e privilegiat, ca atunci pentru ceilati pare ceva greu de ajuns si din contra ei ar trebui incurajati.

Vârsta
    47
    "pai era o pagina despre o sala si fiind a mea iti dai seama ca " cea mai tare sala din Iasi ", asa ca nu inteleg ce vroiai sa gasesti pe pagina asta? "

Intradevar este un thread despre acest subiect dar ma repet ...intru sa citesc si vad schimburi de nr. si explicati cum ajungi acolo....
    Ai "inteles" bine ca sunt din Bucuresti si chiar am o sala care nu este cea mai tare din Iasi)dar de aici pana a da in amanuntire cum am organizata afacerea,este drumul destul de lung.
    Daca il rugai pe Iron si ii trimiti datele te poate baga fara probleme pe pagina http://www.getfit.ro/sali.php
    Ce inseamna sa fac atata reclama eu aici si pt. Iasi?Poate omul intra sa citeasca daca sa deschis o sala noua..si vede cum tu tot faci reclama la "cea mai tare sala din Iasi"....daca ai inteles este ok...daca nu..pt. mine este tot ok..bafta maxima cool
    "Culmea lenei este sa te scoli la sase dimineata ca sa ai mai mult timp de stat degeaba. "(Tristan Bernard)

Vârsta
    47
    daca citeai atent ce am scris la CLUB RB ,poate realizai ca in fond eu ceream si inca mai cer sfaturi ca cei ce vin sa fie f.multumiti.
    Reclama nu mi-am permis sa fac prea mult ca exista posibilitatea sa cad in penibil...

bafta!
    Last edited by Caligula; 08-05-2004 at 20:23.

Vârsta
    37
    Daca nu ai observat ca undeva am pus niste ghilimele cand ziceam ca e cea mai tare sala din Iasi, cu toate ca la rezultatele pe care le-am obtinut cu sportivii de la mine pe 2004 pot spune fara nici o emotie ca am cel mai valoros lot. Si nu vad ce atata suparare la tine ca nu erau lamuriti niste oameni unde e sala si m-au intrebat si le-am dat ceva detalii? Care e problema? Reclama la ce? Tu daca ai sala probabil stii ca e o nebunie sa ai o afacere in domeniu asta, ca daca nu e un gram de pasiune pt. sportul asta sa nu te apuci doar cu dorinta ca o sa castigi bani ca nu prea merge, cel putin in Iasi, poate la capitala e alta treaba.
    Asa ca eu sunt f fericit daca vad baietii de la sala ca sunt multumiti, ca banii vin ei din alte treburi si nu ma imbogatesc eu acuma cu un numar de telefon dat aici.

chetross Guest
    Caligula , reply-urile tale ar avea inteles daca ar fi si tu din Iasi , ar fi fost vb de concurenta ..dar asa .... ? ... isi face si omul reclama , de ce nu? doar pentru asta este sectiunea asta a forumului , nu? pareri ....

SERRAFYM86 Guest

Gata ......

In cateva zile sunt prezent la sala ......la voi....ati spus ca e pe langa Flamingo......e singura sala de jos sau sunt 2 ......sa nu ma duc in alta parte...scrie numele salii la intrare ??? ms frumos...

Vârsta
    37
    Sunt 2 sali.
    Scrie numele salii la intrare. O sa-ti dai seama sigur de diferenta doar atunci cand o sa intri inauntru, fiinca la sala Infosport datorita faptului ca intrarea in spatiu respectiv se facea prin alta parte iar zidul dispre Flamingo era format din 2 ziduri de fapt si avea vro 0.7 metri a fost cam dificil sa spargem mai mult de o usa, asa ca o sa vezi o usa din aluminiu exact fata in fata cu Flamingo, langa fostul Expet Center. Oricum dupa ora 20 ar fi singura sala deschisa.

SERRAFYM86 Guest

...

Cand te gasesc si la ce ora ... sa vin sa ma inscriu...?vreau sa si vb cu tine !!!

Vârsta
    37
    De obicei eu sunt in sala pe la orele 18-21. Numai ca acum am ceva treaba si nu prea sunt in oras.
    Mai nou o sa gasesti in sala si fluturasi cu cool cool getfit.ro cool cool pe care i-am primit de curand asa ca te astept.
    Poate in curand o sa reusesc si o transmitere in direct internet din sala pentru cei care doresc .

chetross Guest
    cezar2002 <-> ovidiu ?? eu m'am inscris pe 10 mai ...sala e mijto ... vin persoane ff de treaba ... si asta conteaza f mult ..parerea mea ... deci e f bine ..

Vârsta
    37
    Ce crezi ca ar mai trebui facut?.
    Vreau cat de curand sa fac instalatia de climatizare, ventilatie ca mi se pare mie ca nu prea face fata ce am acuma si imi da sentimentul cate o data ca nu e aer curat.
    Alt lucru ar fi inca un rastel cu gantere ca se cam inghesuie baietii la cele existente si asta nu e bine.
    O banca de impins declinat iar ar fi utila ca acuma se chinuie cu banca declinata aia simpla si nu e prea bine.
    Si mai incolo as vrea sa mai aduc un helcometru ca sunt cateva exercitii care le poti face f. bine la 2 helcometre.
    Alte sugestii? Eu sunt subiectiv, poate nu vad adevaratele hibe ale salii?
    Care sunt punctele slabe fata de alte sali pe unde ati mai fost?

chetross Guest
    -climatizare ar fi super , vorba ta e pb de aer
    -ar mai trebui luminata putin
    -gantere .... ar cam trebui
    -inca un helcometru
    -declinat nu am vazut sa se planga baietii ca nu prea au

in rest e f calumea sala ..asa stil underground
    deci veniti la Info sport ca merita !!

Vârsta
    37
    Cred ca o parte din probleme sa le rezolv luna aceasta. Poze cu http://www.getfit.ro/infosport.php
    Cine merge la concursul HERCULE 2004.
    Merg cativa baieti de la Infosport. Sper sa faca impresie buna.
    Si inca ceva, ma pot lauda cu inca un loc obtinut intr-un concurs si anume Campionatele nationale din GRECIA un sportiv antrenat la INFOSPORT a luat locul 4.cool asta se adauga la alta performanta si anume din India unde alt sportiv de-al salii a luat locul 5 la Nationalele din INDIA cool cool

Vârsta
    37

Am montat web-cam in sala

De cateva zile s-a montat web-cam in sala si oricare curios e binevenit sa vada imagini din sala.

Cel mai usor de uitat cred ca e cu ajutorul yahoo mesanger la adresa sala_infosport*yahoo.com

Asa ca va asteptam intre orele 08-24 sa ne priviti la treaba.

Re: Sala Infosport Iasi

Ce program aveti sambata , duminica la sala?

Re: Sala Infosport Iasi

Sala s-a desfiintat. Am fost azi pe acolo.