banner-Kinga-728x90

+ Reply to Thread
Results 1 to 9 of 9

Subiect: alergie?

Vârsta
    27

alergie?

Suplimente Nutritive

Buna ziua,

am luat pentru prietena mea 7-keto, cla si GPLC-Glycocarn de la Now + extract de yohimbe de la primaforce si omega3 phospholipid de la Jarrow Formulas pentru slabit.

Dupa a doua zi de administrare i sa umflat putin fata si este rosie la fata si o arde fata. Poate sa fie o reactie alergica la una din cele mai sus? Am citit undeva ca de la 7-keto se poate sa iti iasa blande pe corp. Sau se mai poate sa fie de la lapte de capra? A baut cu o seara inainte sa aibe reactia alergica.

Ce parere aveti?

Va multumesc!

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Re: alergie?

Are mai multe lucruri de facut:
    1. sa mearga la medic
    2. sa opreasca suplimentele si alimentele noi si apoi sa le reintroduca pe rand. Eu as paria pe yohimbe.

Vârsta
    27

Multumesc Cristi, asa ma gandeam si eu, sa le intrerupa, si sa ia numa unu in fiecare zi separat, pentru a vedea undei baiu'; de doctor nu cred cai cazul, e o alergie usoara, minora plus ca incredere prea mare in doctori pe astfel de subiecte nu prea am, va spune probabil sa nu mai ia nimic, dar in schimb o trimite la farmacia "nush care" (ca nu vreau sa ii dau numele) si ii da sampon nush de care si gel de nush nush de care, cu card de "reducere", cel putin asa mi sa intamplat ultima data cand am fost la dermato, deci cu parere de rau, cred ca mai bine ne tratam noi

Nu stiu ce stie dermatologul, incercati la alergologie.
    mama tuturor muschilor e greutatile mari

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Quote Originally Posted by FlaviusPTZ View Post
    o trimite la farmacia "nush care" (ca nu vreau sa ii dau numele) si ii da sampon nush de care si gel de nush nush de care, cu card de "reducere",
    Eu cand am avut o problema similara doctora mi-a recomandat sa folosesc doar sapun camay
    P.S. scuze de off-topic
    The single biggest mistake that most beginners make is putting 100% of their effort into the positive (concentric) part of the rep, while paying no attention to the negative (eccentric) segment.

Vârsta
    30

Quote Originally Posted by Ivanov View Post
    Eu cand am avut o problema similara doctora mi-a recomandat sa folosesc doar sapun camay
    P.S. scuze de off-topic
    Poate miroseai si nu s-a mai putut abtine!=))
    Glumesc...

O banala alergie poate duce la un soc anafilactic cu edem Quincke de exemplu si-apoi sa te vad de unde socoti injectia cu hidrosuccinat de cortizon sa-i dai pe vena ca ea nu mai poate respira.
    Zic si eu nu dau cu parul.
    Una sunt alergiile la fan si iarba care trec cu fenistil si alta e sa i se umfle fata, gâtul si cozile vocale de nu ti-o mai intubeaza nici mama medicului de urgență, presupunand ca ajunge ambulanta in câteva minute cât ar rezista fără aer.

Normal ca e un portret sumbru si morbid, dar exista, nu sunt regizate

Quote Originally Posted by glass View Post
    Poate miroseai si nu s-a mai putut abtine!=))
    Glumesc...
    Nu stiu a ce miroseam eu (probabila prost in opinia ei) dar doamna doctor mirosea clar a spaga primita constant de la producatorul respectiv.
    The single biggest mistake that most beginners make is putting 100% of their effort into the positive (concentric) part of the rep, while paying no attention to the negative (eccentric) segment.

Vârsta
    22

Quote Originally Posted by FlaviusPTZ View Post
    Multumesc Cristi, asa ma gandeam si eu, sa le intrerupa, si sa ia numa unu in fiecare zi separat, pentru a vedea undei baiu'; de doctor nu cred cai cazul, e o alergie usoara, minora plus ca incredere prea mare in doctori pe astfel de subiecte nu prea am, va spune probabil sa nu mai ia nimic, dar in schimb o trimite la farmacia "nush care" (ca nu vreau sa ii dau numele) si ii da sampon nush de care si gel de nush nush de care, cu card de "reducere", cel putin asa mi sa intamplat ultima data cand am fost la dermato, deci cu parere de rau, cred ca mai bine ne tratam noi
    Vezi ca cu alergiile nu-i de joaca, poate fi o chestiune serioasa(soc anafilactic)
    Cycling for life!