+ Reply to Thread
Results 1 to 4 of 4

Subiect: Stern infundat

Vârsta
    17

Stern infundat

Suplimente Nutritive

Salut , am sternul infundat , problema e minora -zic eu- , dar se observa si e destul de deranjanta. Am 16 ani si din ce am citit , unele exercitii (ex. pullovers) pot ajuta. Precizez ca merg la sala de 3 luni , dar nu am facut exercitiul asta pana acum. Merg la inot destul de des , 2-4 ori pe saptaman. Credeti ca se poate ameliora problema cu ajutorul exercitiilor si inotului? Am 16 ani. Multumesc anticipat!
    Pun si niste poze , si presupun ca se observa , partea dreapta este putin mai dezvoltata decat cea stanga , deoarece am facut tenis un an si ceva.
    Attached Thumbnails Click image for larger version

Name:	cs 001..jpg
Views:	0
Size:	128.6 KB
ID:	9772   Click image for larger version

Name:	cs 005..jpg
Size:	174.0 KB
ID:	9773   Click image for larger version

Name:	cs 009..jpg
Size:	142.7 KB
ID:	9774  

Re: Stern infundat

Ala nu e stern infundat, asa esti tu. Nu cred ca ai o problema. Oricum tine-te de inot pana pe la 21 de ani macar, ajuta foarte mult la dezvoltarea cutiei toracice. Peste o cutie toracica bine dezvoltata, daca vii cu o masa musculara decenta, o sa fii Hulk
    Leaving humanity behind.

Salut, cauta pe Google si pectus excavatum.

Ai fost rahitic cand erai mic? Cum stai cu calciul si vitamina D si acum? Inotul + soare te-ar ajuta mai mult.

Daca nu gresesc, in partea scobita e cam zona de insertie a pectoralului, deci nu stiu cat poate acoperi fix zona aceea cu muschi mari. Muschii mari sunt insa foarte buni, distrag atentia publicului de la zona cu probleme (care e mai mult in mintea ta).
    mama tuturor muschilor e greutatile mari

Vârsta
    17

M-am informat si pe google.. Poate in poze nu se vede chiar la fel de bine ca in realitate , si stiu ca probabil e mai mult in mintea mea problema. Cand eram mic chiar nu aveam probleme , mama ma ducea la doctor periodic si nu mi-a zis niciodata ca as avea nevoie de vitamine sau calciu in plus. Eram chiar putin dolofan ca sa zic asa , si luam in greutate foarte repede.