banner-Kinga-728x90

+ Reply to Thread
Results 1 to 9 of 9

Subiect: Probiotic 10

1. Probiotic 10

Suplimente Nutritive

As avea o intrebare despre Probiotic 10 25bilion: care este temperatura exacta de mentinere?

Pe el scrie ca ar trebui refrigerat, dar ma gandeam ca e prea frig (la mine in frigider) si mor culturiile bacterice.

Intr-o camera unde suntpana in 20 de grade e bine?

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Re: Probiotic 10

Da, produsul este conceput sa reziste la temperatura camerei si sa livreze la finalul perioadei de "best before" acele 25 de miliarde de microorganisme active.
    Frigul le pastreaza(deci le poti tine in frigider), caldura si umiditatea le afecteaza negativ.

3. Re: Probiotic 10

Am primit un e-mail cu niste comentarii dubioase legate de probiotice (capsule, cat si iaurturile de pe piata).

Cica toate acestea NU SUNT specifice sistemului digestiv uman, ele sunt modificate pentru a supravietui aciditatii si au ca origine sursa cum ar fi: fecalele de porc sau sobolani, vaginul femeii!!!. In special critica "Bifidobacterium bifidum" (continut si de Probiotic 10, sa renunt la el?).

Autorul criticii este Udo Polmmer.

Cristi ai putea, te rog, sa imi spui unde ma pot informa exact despre bacteriile cu adevarat probiotice, potrivite sistemului nostru si care dintre culturi ar trebui consumate. Doresc o repopulare a sistemului digestiv corecta!

Scuze, dar nu am intentii de a injosi firma Now Foods.
    Last edited by blue_eyes_vs; 14-12-2010 at 14:57.

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Acel mesaj este scris intr-un mod tendentios cu inexactitati intentionate(manipulari), e ca in povestea cu "un prost arunca o piatra in balta..."
    Poti da un mesaj la Now Foods pentru a cere explicatiile de care ai nevoie insa din moment ce nu ai notiunile de baza de biologie nu vad la ce ti-ar folosi acele explicatii.

Nici eu la 17 ani nu stiam prea bine care e treaba cu "vaginul femeii", dar mai tarziu am aflat ca e ceva bun si util.

Eu imi doresc foarte mult aceste produse din "vaginul femeii", problema e ca le tot urmaresc pe site de vreo luna si jumatate si continua sa lipseasca. Am sunat azi la sediul central si raspunsul a fost (citez) "pesimist" si ca "poate" vor aparea in jumatatea a doua a lui februarie. Inteleg ca sunt multe produse, totusi nu s-ar putea sa vina un picut mai repede? Mai ales ca in timp citind pe blog si testand eu insumi am prins incredere in produsele now si cele de la calivita nu ma incanta - nici calitatea si nici macar cantitatea. Si banuiesc ca sunt destui aici care iau probiotice de la now si sunt in aceeasi situatie.

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Exista pe stoc Berrydophilus, foarte bun, vei simti efectele din prima zi, chiar si la adult.
    Nu vad sensul acestor mesaje pe forum din moment ce ai vorbit direct la firma, s-a explicat de o mie de ori ca getfit.ro, eu si suplimente.ro sunt 3 entitati diferite.

A scrie undeva doar pentru ca poti sa scrii mi se pare o lipsa de respect fata de cei care petrec ore si ore pe zi raspunzand la aceleasi intrebari in mod repetat, in loc sa faca un lucru mai util, cum ar fi, de exemplu, sa aduca informatii si produse utile voua.

Scuze Cristi, intrebarea mea era doar daca nu s-ar putea sa vina mai repede aceste produse (2-3 luni mi se pare un termen cam mare). Cel cu care am vorbit nu a putut sa-mi dea un astfel de raspuns si imaginea mea despre tine este ca desi nu te ocupi in mod direct de produse, totusi esti cel care ia decizii legate de orice imbunatatire. Imi cer scuze daca este una gresita, sunt nou pe-aici. Si multumesc ptr sugestie, o sa comand Berry pana apare ceva mai puternic.

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Chiar si asa, normal era sa contactezi o persoana, poate ceilalti care citesc acest tread nu sunt interesati de aceasta discutie off-topic.

berry e suficient de puternic, la 2-3 bucati il simti la urmatoarea vizita la toaleta (cel putin eu).

Da, ai dreptate, mi-am imaginat doar ca mai sunt si altii aici obisnuiti cu probiotic 10 care au aceeasi nelamurire.

Aha ok Ma gandisem sa iau mai multe dar initial ma ingrijorase acel indulcitor (mai ales ca bacteriile daunatoare iubesc tot ce-i dulce) pana am citit despre xylitol si am vazut ca-i ok.