+ Reply to Thread
Results 1 to 2 of 2

Subiect: Limba incarcata

Limba incarcata

Suplimente Nutritive

De multa vreme am aceasta problema, dimineata cand ma trezesc am saliva galbena, chiar rosiatica uneori, un gust foarte amar si limba incarcata.
    Ultima masa o iau cu cel putin o ora inainte de culcare si de obicei mananc peste(sardine,ton), branzeturi, piept de pui. Daca mananc cu 2-3 ore, dimineata nu e chiar asa rau, dar tot gust amar si celelate, dar daca mananc cu o ora sau chiar mai putin uneori, dezastru.
    Se mai intampla uneori dar foarte rar sa ma trrezesc dimineata fara nici o problema, dar foarte rar.
    Nu mananc mezeluri, prajit, nu beau sucuri si alte prosti, nu fumez si nu iau nici un fel de medicament, apa beau cam 3-4 litri. Ca supimente mai folosesc din cand in cand vitamine, omega-3, Ka si Mg, ezime, pudra proteica.
    Nu am nici o problema de sanatate si nici nu am avut, analizele care le-am facut cu ceva timp in urma au iesit bine.
    Last edited by Nobody; 18-11-2010 at 19:54.

Vârsta
    37
    Blog Entries
    2

Re: Limba incarcata

Pare a fi un reflux acid si/sau gingivita. Mergi si la stomatolog.
    You want the truth?
    You can't handle the TRUTH!

Timpul meu in aceasta perioada este foarte limitat, deci daca vrei sa ma contactezi cea mai buna solutie este prin zonele de comentarii de pe site si blog sau pe paginile de facebook.

Pagina de facebook

Seminarii, workshopuri, prezentari despre nutritie si viata sanatoasa

In fiecare sambata, de la 12.00 la Tananana Radio (92.7 MHz) ascultam emisiunea GetFIT cu Cristian Margarit, discutii sanatoase despre sport si nutritie