+ Reply to Thread
Page 3 of 4
FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 101 to 150 of 188
    Vârsta
    31

Re: Suplimente si antrenament endomorf !

Suplimente Nutritive

Am renuntat degeaba la salam , pentru ca ieri am dat-o in bara rau de tot (. Am mancat mici si ceafa de porc la gratar + 3 bucati placinta cu mere. Nu mai conteaza ca ceafa nu era grasa..bla bla.

Vârsta
    27

Ce n-as da eu acum pt niste mici si o ceafa de porc la gratar...
    "Bodies at rest tend to stay at rest. Bodies in motion tend to stay in motion"
    “The more you sweat in training the less you bleed in combat”
    "The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt"
    "Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity"

Seconds and Pixels
    Jurnalul lui anothem

Vârsta
    31

Revin cu poze dupa aproximativ 2 luni jumate de la incercarea unei diete cat de cat si a unui program cu cel putin 4 antrenament saptamanal. Pozele sunt facute in sala imediat dupa antrenamentul de piept. Incepand de luni ma apuc serios la dat burta jos. Inca nu sunt totusi hotarat asupra suplimentelor de slabit. Astept orice sfat de la dumneavoastra in ceea ce priveste alegerea unui termogenic si unui lipotropic.Multumesc !

Poze din data de 26 martie :

http://i41.tinypic.com/2eujwop.jpg
    http://i44.tinypic.com/24p9jc4.jpg

Poze 7 iunie 2010
    http://i48.tinypic.com/oss7qf.jpg
    http://i45.tinypic.com/e681gj.jpg
    http://i47.tinypic.com/4vmlpl.jpg

Poate ca fotografiile nu sunt concludente , avand in vedere ca sunt la finalul antrenamentului de piept si sunt pompat.

Alimentatie :
    M1: Pastrama oaie , rosie , branza , pateu
    M2: 2 ochiuri , carne macra porc la grar , salata verde
    M3: Brocoli cu peste ton
    M4: Migdale , seminte dovleac + iaurt de baut
    M5: Conserva peste

Antrenament

Piept
    4 seri impins cu bara orizontal
    6 seri impins cu ganterele inclinat
    4 seri fluturari ( 2 inclinat si 2 orizontal )

Biceps 2 exerciti
    4 seri lary scott
    3 seri la scripete

Banda 2 km
    Last edited by Nicks; 08-06-2010 at 01:22.

Vârsta
    22

Nu compara salamul cu ceafa de porc.
    Ar trebui sa iti para rau de bucatile de placinta nu de carne.

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Vârsta
    31

Quote Originally Posted by CristiM View Post
    o seara- doua seri
    o serie- doua serii
    ) ) )
    Scuze greselile de ortografie. Jurnalul il scriu de fiecare data din club unde muzica imi bate in cap , dansatoare langa mine , clienti sub influenta alocului care ma sufoca ...etc etc. Desi aceasta poate nu este o scuza , insa din respect pt cei care imi citesc jurnalul am sa incerc sa nu mai fac astfel de greseli.
    Stiu ca vara nu sunt recomandate termogenicele dar vreau ca in 6 saptamani sa vad o schimbare in ceea ce priveste burta. Acum daca apas pe burta imi simt muschi abdominali sub stratul de grasime. Vreau ca saptamana asta sa imi comand un termogenic bun si un lipotropic pentru ca luni sa le am la dispozitie si sa ma apuc de treaba. Dispun de un buget de aproximativ 250 ron pentru aceste suplimente. Momentan mai inca pe stoc Animal Pak ,Amino Liquid , Zma si proteina de la Myo Fusion. Din animal si amino inca mai am vre-o 2 sapt , insa am sa mai iau inca un pak in continuare. Proteina insa am sa o schimb si o sa iau una numai din zer.
    Am citit cateva jurnale ale colegilor care au slabit insa tot nu imi este inca clar cum sa atac aceasta perioada de definire. Am sa citesc toate articolele de slabire de pe getfit.
    Pana acum ma gandeam la un Lipo 6 Black , Lipo 6X si Animal Cuts ca termogenic. Din pacate nu stiu pe care sa merg...
    Voi aborda aceasta perioada cu 3 antrenamente de cardio pe saptamana. Imi este teama sa nu pierd prea multa masa musculara care si asa este destul de putina. Am inteles ca sunt si anumite produse care ma ajuta sa nu pierd din masa musculara in aceasta perioada de definire. Am inteles ca Alfa Burn ataca in special colacul si burta datorita continutului de yohimbina. Am vazut ca si Lipo 6X contine yohimbina insa are doar 3mg in timp ce Alfa are 8mg. Va rog astept orice sfat in alegerea unei bune combinati de suplimente.
    Pace si voie buna !

vEcTrA Guest

Eu am avut rezultate foarte bun cu Lipo 6X în combinaţie cu Cuts II, un termogenic şi un lipotrop. Dar Cuts II nu se mai găseşte...şi regret. Am încercat şi Animal Cuts, dar după 2 zile am renunţat, respiram ca după maraton, gâfâiam mai mult.

Vârsta
    31

Quote Originally Posted by vEcTrA View Post
    Eu am avut rezultate foarte bun cu Lipo 6X în combinaţie cu Cuts II, un termogenic şi un lipotrop. Dar Cuts II nu se mai găseşte...şi regret. Am încercat şi Animal Cuts, dar după 2 zile am renunţat, respiram ca după maraton, gâfâiam mai mult.
    Ok , mersi am citit si mesajul tau privat. Sincer imi este teama sa nu scad prea mult din masa musculara pentru ca si asa este putina. Am citit odata pe blogul lui Cristi ca ar exista un supliment care ar proteja masa musculara insa nu mai gasesc articolul sub nici o forma.
    As vrea sa stiu daca este prea mult sa combin Alfa Burn cu Lipo 6 X ? Vroiam sa dau azi drumu la o comanda....insa nu sunt inca decis asupra suplimentelor pe care sa le aleg .

Vârsta
    31

Din pacate nu am stabilit suplimentele pentru perioada de definire. Inca caut ajutor sa iau decizia cea mai buna , desi sunt in criza de timp. Luni incep slabirea.
    Incepand de saptamana viitoare o sa imi schimb antrenamentul. Daca pana acum antrenamentul meu era asa :
    Luni - piept si abdomene
    Marti - spate si umeri
    Miercuri - picioare si abdomene
    Joi - brate
    Vineri - uneori faceam piept din nou

Incepand de luni o sa intru pe definire si vreau un nou antrenament :
    Luni - piept + biceps ( 2 exerciti cu cate 3 serii pe fiecare , in total 6 seri pt biceps )
    Marti - Umeri + abdomene
    Miercuri - Spate + triceps ( 2 exerciti cu cate 3 serii pe fiecare , in total 6 seri pt triceps )
    Joi - Picioare
    Vineri - Biceps si triceps. ( cam 3 -4 exerciti pe grupa iar la triceps o sa abordez tipurile de exerciti in care imi intra putin si pieptul , cum ar fii impins cu priza in gusta si flotari la paralele) .

Alimentatie
    M1: Linta fiarta cu carne marca fiarta de porc
    M2: Mix de fructe uscate ( migdale , caju , nuci, nuci braziliene,)
    intre mese un mar
    M3: 2 ochiuri , carne porc macra pe gratar + un iaurt
    M4: Salata din fasole , naut, ceapa si ton la conserva
    M5: 50g migdale + un iaurt de baut

Antrenament :
    Picioare , abdomene + banda.

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

In slabire nu esti niciodata in criza de timp. Daca esti in criza de timp inseamna ca esti pe un drum gresit. Ti se spune asta aproape zilnic dar perseverezi.
    Este mult prea cald pentru termogenice in acest moment, mai ales ca tu petreci timp intr-un spatiu inchis, cu putin oxigen si cu umiditate mare.

Vârsta
    29

De ce vrei sa faci de 2 ori pe saptamana biceps si triceps?

Vârsta
    31

Sunt foarte aproape de parcul Sub Arini , aprox 10 min de mers pe jos , si cred ca am sa fac acolo exercitiul de cardio. Vreau sa fac biceps si triceps de doua ori pe saptamana in ideea de a mai schimba putin antrenamentul. Pana acum faceam cam de doua ori pieptul , la care pot spune ca sunt multumit de rezultate si acum 2-3 luni am sa incerc sa lucrez aceste grupe cam de doua ori pe saptamana.
    Pace si voie buna !

Vârsta
    31

Astazi am facut doar antrenamentul de triceps si a mers excelent. Poate am exagerat si am facut in jur de 12 serii pt aceasta grupa. Imi place cum merge antrenamentul cu Super Pump. Am m-ai incercat Nano Vapor si No Xplode , insa acest pump merge foarte bine pt mine.

Alimentatie :
    M1: Pateu, rosie , telemea si o felie graham.
    - o banana si un iaurt de baut pana la masa 2
    M2: 2 ochiuri cu spanac
    banana
    M3: Salata cu naut , linta si conserva din peste ton.
    M4: Muschi file porc , telemea , rosie si un iaurt de baut.

Pana la urma tot am comandat un termogenic : Lipo6 X si LipoTrim de la Now Fods. De saptamana viitoare incerc sa dau burta jos.
    Ar fii o idee buna sa imi cumpar un cantar electronic si imi cantaresc alimentele ?
    Last edited by Nicks; 12-06-2010 at 04:21.

Vârsta
    24

Nu vreau sa-mi imaginez ce inseamna sa iei termogenic la 36-37 grade

Vârsta
    31

Quote Originally Posted by Sonic View Post
    Nu vreau sa-mi imaginez ce inseamna sa iei termogenic la 36-37 grade
    Trec si prin foc acum , ma expun la orice chin sa scap de burta dupa atatia ani in care am avut cateva incercari esuate. As vrea o intrebare s-au mai bine spus un sfat in ceea ce priveste abordarea antrenamentului de cardio.
    Eu lucrez ca Dj la un Night Club si lucrez astfel: 2 nopti liber 2 nopti in club. Si atunci cand sunt liber eu adorm tot pe la 3 ,4 noaptea. As vrea sa stiu daca ar fii bine ca atunci cand lucrez , dupa ce ajung acasa (stau la 2 min de club) sa ma echipez si sa ies in parc la o alergare la ora 6 dimineata ? Cred ca ar merge altfel un cardio dimineata in aer liber pe racoare , insa nu stiu cum sa i-au suplimentele in acest caz . Daca as lua un lipo6 inainte de cardio probabil nu o sa ma mai ia somnul , pentru ca in mod normal ar trebui sa urmeze 7-8 ore de somn. Eventual sa iau Lipo trim cu cardio de dimineata ? Ar trebui shake proteina si aminoacizi dupa cardio sa nu pierd din masa ?
    Multumesc celor care imi vor acorda timp pentru uin sfat.

Alimentatie:
    M1: 2 oua fierte moi in cana.
    - o bana dupa prima masa
    M2: Gratar
    - un mar (dupa 30 min)
    - iaurt
    M3: Spanac cu carne
    un iaurt dupa o ora
    M4 : Rosie , telemea , muschi file.

Pace si voie buna !

Dupa o noapte de munca ca DJ (oboseala, concentrare, zgomot, fum, poate si alcool, alimentatie inexistenta sau precara in ultima jumatate de zi), o alergare ar fi foarte daunatoare, extrem de catabolica. Vei secreta foarte mult cortisol. In acel moment ai nevoie extrema de odihna. Numai cand esti la zero (nu pe minus) cu odihna, poti avea si activitati fizice de pe urma carora sa culegi roade aka efecte pozitive.

Vârsta
    31

Quote Originally Posted by mugurel View Post
    Dupa o noapte de munca ca DJ (oboseala, concentrare, zgomot, fum, poate si alcool, alimentatie inexistenta sau precara in ultima jumatate de zi), o alergare ar fi foarte daunatoare, extrem de catabolica. Vei secreta foarte mult cortisol. In acel moment ai nevoie extrema de odihna. Numai cand esti la zero (nu pe minus) cu odihna, poti avea si activitati fizice de pe urma carora sa culegi roade aka efecte pozitive.
    Mugurel multumesc frumos pentru timpul acordat si pentru raspuns. Nu mai consum alcool din martie , iar de cand tin o dieta low carb , imi iau mancare cu mine la club ca sa am intre 4 si 6 mese pe zi. Pentru mine ora 6 dimineata e ca pentru voi ora 22 seara. Tot programul meu este dat peste cap.
    Toate cele bune !
    Last edited by Nicks; 13-06-2010 at 20:05.

Vârsta
    31

Incepand de azi vreau sa dau burta jos. Suplimentele inca nu mi-au ajuns insa am luat de la un amic o pastila de Lipo6 inainte de Cardio. Stiu ca se slabeste cu deficit caloric , dieta si cardio. Este ok sa merg in continuare pe aceasta dieta low carb iar in combinatie cu cardio si suplimentele comandate sa obtin rezultatele dorite ? S-au trebuie sa scad cu aporximativ 500kilocalori din alimentatia cu care in ultimele doua luni m-am mentinut la aceasi greutate.
    Este mai important sa alerg 2km in 12 min s-au e mai bine sa alerg 2 km in 17-18 min ???

Alimentatie:
    M1: Muschi file porc , rosie , telemea, ou fiert
    M2: Spanac , 2 ochiuri , gratar
    M3: Linta fiarta cu peste fiert.
    M4: Salata verde, ceapa , castraveti si o bucata carne la gratar
    M5: Branza fagaras cu smantana.

Antrenament
    Piept: 4 serii impins orizontal cu bara
    4 serii impins inclinat cu ganterele
    3 serii fluturari incinat
    2 serii la cabluri scripete
    Biceps : 4 serii ciocane
    3 serii la scripete
    Banda : 17 min.

Vârsta
    29

Sau se scrie sau când poate fi înlocuit cu ori:
    - Ce preferi, vin sau bere?

S-au se scrie s-au când poate fi completat cu ei / ele:
    (Ei/ ele) s-au dus film.

Este mai important ca tu sa experimentezi si sa vezi prin ce metoda obtii cele mai bune rezultate. In functie de cum raspunde corpul tau, mai faci mici ajustari: mai scazi din calorii/maresti intensitatea etc.

Pe aici ai trecut?
    http://www.getfit.ro/antrenament/aerobic-cardio

Pentru inceput poti sa faci si masuratori la piept/talie/brate/picioare ca sa stii de unde ai plecat.

Vârsta
    31

Vroiam sa adresez o intrebare dupa o adevarata disputa in ceea ce priveste galbenusul de ou in perioada de slabire. Mi sa spus ca are grasimi saturate , colesterol etc . Dupa ce am avut o disputa asupra acestui subiect cu un coleg de antrenament am gasit si acest articol pe blog care a lamurit situatia.(cel putin pt mine) .
    http://www.cristianmargarit.ro/2009/...asimi-vegetale

Vârsta
    31

Azi am ridicat coletul de la posta de la suplimente.ro. Din pacate desi pe site scrie am cam 40 de serviri pentru acest produs : http://www.suplimente.ro/slabire-si-...y-60-tabs.html , in cele din urma sunt 60 de capsule cu 20 de serviri. Cred ca ar fii corect sa modificati pe site in ambele parti , si la poza de continut care se deschide cat si in continutul textual de unde se intelege ca in continut sunt 120 capsule. De fiecare daca cand cumpar un produs ma uit la specificati sa vad cate servici am din el.

Vârsta
    31

Nu imi cantaresc alimentele insa mananc la fel ca si pana acum. Alerg pe banda 4 zile din 7. Intr-o saptamana am dat jos aproximativ 1.5kg.

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Quote Originally Posted by Nicks View Post
    Azi am ridicat coletul de la posta de la suplimente.ro. Din pacate desi pe site scrie am cam 40 de serviri pentru acest produs : http://www.suplimente.ro/slabire-si-...y-60-tabs.html , in cele din urma sunt 60 de capsule cu 20 de serviri. Cred ca ar fii corect sa modificati pe site in ambele parti , si la poza de continut care se deschide cat si in continutul textual de unde se intelege ca in continut sunt 120 capsule. De fiecare daca cand cumpar un produs ma uit la specificati sa vad cate servici am din el.
    Intrebari sau alte lucruri legate de magazinul de suplimente se pot adresa la numerele de telefon afisate pe site sau pe formularul de contact. Aici nu exista o persoana care sa ia la rand toate mesajele pentru a raspunde celor legate de magazin, din cauza volumului mare de munca.

Vârsta
    31

M1: Rosie , telemea , 2 oua fierte
    M2: Fulgi ovaz cu iaurt
    M3 ; Piept pui cu salata verde
    M4; Mar
    M5: Piept pui + iaurt de baut

Banda 30 min.

Vârsta
    31

M1: 2 oua fierte , fulgi de ovaz cu iaurt
    M2: Peste la cuptor cu vre-o 20-25g mamaliga
    M3: Orez cu pipept de pui
    M4; Carne macra porc pe gril cu salata verde
    M5: Piept pui cu legume fierte

Am bagat mai multi carbohidrati la inceputul zilei pentru ca m-am simtit fara vlaga la antrenamente in ultima perioada. A mers antrenamentul de spate excelent. Din pacate cantarul arata cam la fel in aceasta perioada 67-67,5. Saptamana asta nu prea am scazut desi am bagat si aerobic cam in fiecare zi.
    Pace si voie buna !

Vârsta
    31

Azi cantarul a aratat sub 67kg. In jur de 66.6- 66.7kg.
    M1: 2 oua fierte , rosie , branza burduf
    M2: Fulgi de ovaz cu iaurt
    M3: Piept pui cu urda si 2 lingurite smantana
    M4; Legume fierte cu piept pui

Antrenament
    30 min banda

Vârsta
    31

Am cateva nedumeriri in ceea ce priveste alimentatia. Ar trebui sa elimin telemeaua , branza framantata si galbenusu de ou in aceasta perioada de definire ??? Am un coleg de antrenament care ma zapaceste la cap sa renunt la aceste produse. Astazi m-am cantarit din nou : 65.8 kg. Burta inca nu prea se vede sa scada. Cand m-am apucat de slabit aveam 69.5 kg si mi-am propus ca obiectiv 65kg , insa acum imi dau seama ca trebe sa ajung undeva pe la 61-60kg.

Alimentatie

M1: Fulgi de ovaz cu iaurt
    M2: Rosie , cas de casa , ou fiert
    M3: Un pumn de migdale + un mar
    M4: Ciorba de legume si piept pui
    M5: Carne vita pe grill + salata verde.
    M6: Branza de vaci dietetica

Antrenament

Umeri :
    Impins cu ganterele 4 serii
    Fluturari din aplecat 3 serii
    Ramat la scripete din picioare 4 serii
    Fluturari din picioare 3 serii

Abdomene : 4 exerciti a cate 4 serii
    Banda : 21 min

E prea mult daca alerg in fiecare zi intre 15-30 min ? Sunt sanse sa imi pierd din masa musculara ?

Suplimente :
    Animal Pak , Amino Fuel , Myu Fusion , Omega 3-6-9.

Nu exista "definire"/"fibrare" si alti termeni tip folclor de sala. Exista slabire, in schimb. Poti slabi foarte bine cu telemea(branza fermentata) si oua(inclusiv si, mai ales, galbenus).
    In al doilea rand vad ca din martie pana acum ai dat jos 4 kg. Acum mai vrei inca 4. Ok. De ce nu continui cu regimul actual pana te plafonezi?
    In ceea ce priveste cardio, cred ca 15-20 min dupa fiecare antrenament sunt suficiente in cazul tau. Daca vrei, poti sa dedici o zi exercitiilor cardio: 45 min - intensitate scazuta. Nu vei pierde masa musculara daca nu exagerezi.

P.S.: In loc de alergare mai bine bicicleta, ceva eliptic(gen Orbitrek) sau mers alert.

Vârsta
    31

Jug mersi pentru post.

Alimentatie
    M1: 2 oua fierte , branza de burduf , rosii
    M2: Fulgi de ovaz cu iaurt
    M3: Mazare si porumb din conserva cu piept de pui.
    - un mar intre mese
    M4; Doua bucati piept pui cu 100g branza de vaci dietetica.

Antrenament ;
    Spate 4 exerciti a cate 3 serii
    Banda 12 min

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Exista oameni care slabesc mancand fulgi de ovaz. Ei se afla in 2 categorii:
    1. au foarte multa grasime pe ei si practic orice regim ar tine au rezultate
    2. au un genetic foarte bun si putine celule de grasime, masa musculara mare.

Tu nu esti in aceste categorii.
    Gladiatorii foloseau terciul de ovaz pentru a se ingrasa inainte de lupta.
    Tu mananci aceasta mancare in fiecare zi si apoi te miri ca nu slabesti. Ti s-a spus si de pieptul de pui ca e umflat cu hormoni si apa cu sare, dar mananci de 2 ori pe zi... lactatele, de asemenea, au multa sare si hormoni care "ingrasa".
    Ti s-au dat 100 de sfaturi si nu urmezi nici unul dar vii si ne explici ce iti povesteste tie colegul.

Practic tu repeti toate greselile descrise aici: http://www.cristianmargarit.ro/2009/...ele-trecutului si apoi te miri ca nu ai rezultatele pe care ti le doresti.

Vârsta
    31

Am fost foarte ocupat in ultima vreme. Am avut multe evenimente si sonorizari in aceasta saptamana si nu am m-ai avut timp de jurnal. La sala am fost de 3 ori saptamana trecuta iar acum am ajuns la greutatea de 64kg. Trebuie sa fac o noua gaura la curele iar la toate perechile de pantaloni se observa clar ca am slabit in ultima luna. Desi am luat suplimente , glutamina , aminoacizi , vitamine , alimentatie cat de cat corecta zic eu , mi-am pierdut si din muschi. Cred ca am pierdut o jumatate de cm la brat iar pieptul parca nu mai este pompat deloc. Posibil ca acest lucru sa se datoreze si odihnei precare pe care am avut-o in acest week-end foarte incarcat. Sunt foarte nemultumit ca am pierdut din pompare si muschi. Ma bate gandul sa mananc orez la cel putin o masa si sa iau inca un shake de proteina in plus. Am citit ca unii participanti la campionatele nationale mancau orez zilnic iar acesta ofera o pompare buna a muschilor.
    Banda o sa mai fac doar de doua ori pe saptamana.
    Cristi mersi frumos pentru sfatul in ceea ce priveste fulgi de ovaz. De cand am citit cele spuse de tine nu m-am m-ai atins de ei.
    Numai bine !
    Last edited by Nicks; 14-07-2010 at 02:32.

Vârsta
    31

In 15 iunie mi-am propus sa slabesc. Am continuat aceasi dieta low carb insa am adaugat pe langa suplimentele obisnuite o cutie de Lipo 6X si o cutie de Lipo trim. Pe langa acestea am facut cardio cam 4 zile pe saptamana. In ultimele 3 zile am adaugat orezul in alimentatie.
    Rezultate:
    Masuratori : Talie 15iunie - 89 cm
    15 iulie - 82.5 cm
    Kilograme 69,5 kg - iar acum 65 kg
    Am pierdut la brate in jur de 0.5 - 0.7 cm.
    In partea de sus a abdomenului incep sa se vada ceva forme. Mi-am propus sa raresc alergarile si sa ma rezum doar la un mers rapid cu inclinatie pe banda. Am inteles ca astfel ma expun mai putin riscului de a pierde si din masa musculara.
    In prezent folosesc suplimentele:
    100% Whey Gold
    Lipo 6 x
    Amino 222 - Optimum
    Glutamina
    Vitamine si minerale.
    Merg in continuare pe aceasi dieta cu acelasi obiectiv de a arde grasimea de pe abdomen insa nu am sa mai abuzez de alergarea pe banda in fiecare zi. Sunt curios daca voi mai arde din grasime si fara Lipo6(care se termina in 5 zile) .
    Toate cele bune !

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Felicitari pentru progrese!
    Macar acum poti ramane "in program" pana scapi de cea mai mare parte din grasime.
    Din pacate se vede ca ai pierdut si ceva masa musculara, totusi parca mai putina decat ma asteptam la cele 5kg pe care le-ai pierdut.
    Ai grija sa nu "te sucesti" si sa te trezesti ca pui doar grasime la loc si muschi ioc.

Vârsta
    31

Cristi , multumesc de felicitari insa acestea cred ca ti se atribuie si tie intr-o foarte mare masura. Fara acest forum si fara sa citesc blogul tau , mancam in continuare mult si prost si fara sa obtin nici un rezultat. Pentru mine este o reusita si o prima lupta castigata dintr-un razboi lung faptul ca am reusit sa dau jos 5kg,
    Greutatea mea oscileaza acum intre 64-65 kg insa va trebui sa lupt in continuare sa dau tot stratul adipos de pe mine. Mi-as propune un obiectiv de 60kg pentru urmatoarele 4 saptamani , insa sunt oarecum reticient pentru ca imi este teama sa nu cad in extrema cealalta si sa pierd muschi pe care i-am construit din luna februarie si pana in prezent. Inca sunt in ceata si nu stiu cum sa abordez lucrurile mai departe. Am citit un articol pe blog in care am tras concluzia ca ultimele kg de grasime se ard prin cresterea masei musculare , insa nu stiu daca eu ma aflu in acest stadiu acum.
    Multumesc tuturor de pe acest forum care au avut amabilitatea sa imi ofere un sfat in acest jurnal. Am invatat foarte multe lucruri bune si esentiale in aceasta perioada in care am devenit membru al forumului getfit.
    PS: Luni am sa revin cu o poza actuala in jurnal .
    Toate cele bune !

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Da, articolul despre ultimele kilograme de grasime ti se potriveste foarte bine.
    As zice sa continui in ritmul in care ai avut rezultatele cele mai bune, insa fara cantar. Sa iti propui acum sa mai dai jos 4kg pe cantar in 4 saptamani mi se pare extrem de exagerat.
    Muschii se pun in ani de munca, nu din februarie pana in iulie.

Vârsta
    31

O sa mananc in continuare ca si pana acum , iar in ceea ce priveste antrenamentul cardio , il voi face in jur de 2 ori pe saptamana.
    Alimentatie si antrenament :
    M1: Rosie , branza , pateu de pui
    - un mar intre mese
    M2: Piept pui si orez fiert in lapte.
    M3: Mazare cu carne macra porc.
    M4: Iaurt de baut , pateu pui , castraveti.
    M5: Migdale + caju + stafide

Antrenament : Triceps
    Flotari la paralele 4 seri a cate 15 repetari cu 15 kg atarnate de centura
    Impins cu priza ingusta 3 seri
    Flotari intre banci 4 seri a cate 15 repetari cu 35kg puse pe picioare.

Abdomene : 3 exerciti

In ultima saptamana am revenit de la 37cm , la 37.5 in brate greutatea ramanand in jurul a 64kg. In ultima saptamana am avut cateva mese de orez pe care le-am consumat inaintea antrenamentului. Nu stiu daca de la el am revenit pe crestere s-au datorita faptului ca mai iau cate un shaker de proteina intre mese. Cert este ca am ajuns in punctul in care incep cat de cat sa ma cunosc si pot sa ma joc mai usor cu experimentele la aceasta greutate. O concluzie pot sa trag : Pentru mine alergatul a fost cel mai important pion in arderea grasimi.
    Toate cele bune !

Vârsta
    31

Ma simt foarte obosit si epuizat dupa 5-6 luni de sala in care nu am facut nici o pauza. Posibil sa plec din tara pentru cateva zile si ma gandesc ca la intoarcere sa imi iau o pauza de una doua saptamani.
    Daca e sa am uit la pozele din data de 26 martie si cele facute astazi in sala eu unul sunt foarte multumit de rezultatele obtinute. Astazi am mancat fulgi de ovaz la prima masa pentru ca nu am avut altceva prin frigider. Nu am sa renunt la acest mod de viata si la aceasta mancare care a inceput sa imi aduca rezultate. Cantarul dupa sala a aratat astazi 62.8kg.

Poza de astazi : http://i30.tinypic.com/166zypc.jpg

Poze din data de 26 martie :
    http://i41.tinypic.com/2eujwop.jpg
    http://i44.tinypic.com/24p9jc4.jpg

Alimentatie:
    M1: Fulgi de ovaz cu iaurt (chiar nu am avut altceva cand m-am trezit)
    M2: Vinete , rosi , branza , peste
    M3: Salata verde cu piept de pui
    M4: Iaurt de baut + fistic

Antrenament: Piept
    Impins orizontal 4 serii
    Impins inclinat cu bara 4 serii
    Impins inclinat cu ganterele 3 serii
    Fluturari la scripete 2 serii.

Abdomene: 4 serii de crunch

Toate cele bune !

Vârsta
    33

Bravo Nicks, felicitari pentru rezultate, sunt mai mult decat evidente

Vârsta
    28

wow impresionant

congrats!
    -= I will never be the woman with the perfect hair, who can wear white and not spill on it =-

Vârsta
    21

Felicitari pentru rezultate !

Vârsta
    23

Felicitari, un corp frumos lucrat si un progres enorm.
    Succes in continuare.
    Good things might come for those who wait.
    Entourage Fan.

Vârsta
    31

Multumesc frumos tuturor de aprecieri. Am fost plecat din tara o saptamana unde alimentatia mea nu a fost tocmai corecta. Am mancat pizza , o shaorma , si am baut cateva beri. Am ajuns acasa cu aceleasi kilograme , insa la brate parca am pierdut 0.5cm. De luni o sa ma duc din nou la sala insa chiar daca am scazut putin la brate si piept cred ca o pauza de 2 saptamani prinde bine. Sper ca mi-am incarcat suficient bateriile. O munca de 6 luni se poate pierde foarte usor intr-o luna de zile. Cu banii stau cam prost iar singurele suplimente pe care o sa ma bazez in aceasta perioada vor fii proteinele si pliculetul de animal pak.
    In continuare incerc sa ma definesc si incerc sa elimin toata grasimea de pe abdomen. In momentul de fata cantaresc 62.5 kg.
    Toate cele bune !

Vârsta
    24

A naibii ce face grasimea asta. Sunt si eu necunoscator dar, nu as fi zis ca sub grasimea aia gasesti asa ceva Foarte mare diferenta ! bravo

Vârsta
    31

Am intrat din nou in sala dupa aproximativ doua saptamani de pauza. Nu am crezut ca pot sa dau asa de mult inapoi intr-o perioada atat de scurta. M-am chinuit efectiv cu 75 kg la piept. Am facut o febra de nici nu pot sa bat din palme. In 2-3 saptamani sper sa revin in forma.

Alimentatie:
    M1: Omleta cu carne porc macra
    M2: Supa de legume cu carne vita
    M3: Orez cu lapte inainte de antrenament
    M4: Mazare cu carne macara porc - dupa antrenament
    M5: Doua bucati carne porc macra facuta in tigaie cu 2 picaturi ulei masline.

Suplimente : Animal Pak si un Shake Whey Gold Standard.

Antrenament :
    Piept
    Impins orizontal 4 serii
    Impins inclinat cu ganterele 3 serii
    Impins inclinat cu bara 3 serii
    Fluturari la scripete 3 serii.

Banda - 12 min mers inclinat

Toate cele bune !

Vârsta
    31

Alimentatie
    M1: Vinete , rosie + 3 feli paine integrala
    M2: Piept pui + 25 g orez fiert
    M3: Tocanita de fasole verde + linta
    M4: Dovlacel cu branza si ou (mancare gatita la cuptor )
    M5: 2 bucati piept pui

Antrenament :
    Spate + triceps
    Banda mers inclinat - 15 min

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Nu am crezut ca pot sa dau asa de mult inapoi intr-o perioada atat de scurta.
    Ai oprit cumva si "boabele" sau doar pauza de la antrenament a avut efectul asta?

Vârsta
    31

Ai oprit cumva si "boabele" sau doar pauza de la antrenament a avut efectul asta?
    Sper ca nu insinuezi ca as fii luat lucruri necurate ? Nici nu mi-a trecut prin cap ca te referi la asa ceva , insa dupa ce si-a pus Mugurel zambetul ironic am dedus ce ai fii vrut sa zici. Cred ca daca as fii incercat astfel de lucruri trebuia sa am si eu un 40 in brat......
    Au fost doua saptamani in care nu m-am antrenat si singurul supliment a fost un milk and egg de la pn (600g, nu stiu daca il pot numi supliment , un fel de lapte praf). In prima saptamana am consumat alcool si am avut nopti nedormite. In locatia in care am fost era practic imposibil sa duci o viata normala , sa dormi si sa stai departe de alcool.
    Am investit prea mult timp si bani ca sa imi bat joc de mine si sa o iau pe alte drumuri. Am invatat lucruri foarte importante de pe blog si de pe forum iar dupa 6 luni am inceput sa am rezultate vizibile si chiar nu sunt tentat deloc
    In aceasta saptamana am facut 4 antrenamente iar in ziua libera am jucat 2 ore baschet. In afara de faptul ca am febra musculara la toti muschi ma simt bine si parca incep sa imi simt din nou muschi pompati. Cu riscul de a pierde din masa musculara nu ma las pana nu imi vad abdominali.
    Momentan iau Gold Standard si Animal Pak. Sapt viitoare trec din nou la Myo Fusion si trebuie sa vad spre ce vitamine sa ma indrept. Ma tenteaza un super pump 250 cu care mi-a mers foarte bine insa parca as fii tentat sa mai probez si un alt produs de genu.
    Toate cele bune !
    Last edited by Nicks; 15-08-2010 at 01:37.

Vârsta
    35
    Blog Entries
    2

Deci ai dedus ce am vrut sa zic eu din zambetul altcuiva? Interesant.

Eu ma refeream la tot programul, de supimente, bineinteles, nu stiu cum te-ai putut gandi la altceva.
    Sunt normale si astfel de perioade, mai ales vara, doar ca m-a surprins chestia cu febra musculara la toti muschii.

Vârsta
    31

Deci ai dedus ce am vrut sa zic eu din zambetul altcuiva? Interesant.

Eu ma refeream la tot programul, de supimente, bineinteles, nu stiu cum te-ai putut gandi la altceva.
    Sunt normale si astfel de perioade, mai ales vara, doar ca m-a surprins chestia cu febra musculara la toti muschii.
    Mea culpa insa acel zambet ironic ma facut sa inteleg cu totul gresit mesajul tau, desi initial si eu mam gandit la tot programul meu. Astazi a trecut a doua saptamana de antrenament dupa perioada de pauza. La antrenamentul de azi al bratelor am luat inainte 2 cupe de super pump care parca au facut minuni. Nu stiu daca este efectul placebo insa si in oglinda parca ma vedeam mult mai pompat. Mi se pare ca abdomenul este putin mai acoperit fata de cum era inainte de pauza desi in talie sunt la aceasi centimetri. Saptamana viitoare am sa mai intensific antrenamentele cardio. Pana la 1 octombrie incerc sa ma mai definesc si sa ard cat mai multa grasime de pe abdomen dupa care voi trece la perioada de masa. In aceste doua saptamani am consumat fulgi de ovaz sa vad daca se schimba ceva in ceea ce priveste greutatea mea , insa ma mentin intre 62-63 kg. Stiu ca nu sunt prea indicati insa in lipsa de altceva si fiind ieftini au cam inceput sa imi placa.
    Alimentatie:
    M1: Fulgi de ovaz cu iaurt si o cupa de proteina
    M2: Branza , rosie , parizer, ( cu asta fac muschi o felie de paine cu seminte si vinete.
    M3: Legume mexicane cu piept de pui
    M4: Legume mexicane cu pui grill la cuptor

Antrenament:
    Triceps :
    Impins cu priza ingusta 4 serii
    Extensii cu bara Z pe banca inclinata iar dupa acesta fara pauza extensii la helcometru - 3 serii
    Ridicari cu gantera deasupra capului 3 serii

Biceps
    Flexii cu bara dreapta si imediat fara pauza flexii la scripete - 3 serii
    Flexii la banca lary scott urmat imediat fara pauza de ciocane - 3 serii

Un antrenament epuizant , la masa imi cam tremura furculita in mana.

Pace si voie buna !!!!
    Last edited by Nicks; 21-08-2010 at 05:52.